-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Aktualitet

BE-ja rrit përkushtimin për zgjerim në prag të samitit të Granadës

Bashkimi Evropian (BE) pritet ta rrisë përkushtimin për zgjerimin e bllokut gjatë samitit të kësaj jave në Granada të Spanjës, sipas një drafti të...

Sulmi në veri, Ish-komandanti i KFOR-it: Putin padyshim pjesë aktive i këtij konflikt

Tabloidi gjerman “Bild” i ka shkruar një artikull në lidhje me situatën në veri të Kosovës pas sulmit ku u vra efektivi, Afrim Bunjaku. Bild...

Kë do të vriste në Durrës? Gjykata kyç në burg mikun e “Rrumit të Shijakut”

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg Aldi Mustafën, i cili u arrestua tre ditë më parë pasi po lëvizte me armë pa leje...

Pas arrestimit Radojçiç dërgohet në Prokurorinë e Lartë në Beograd

Organizatori i sulmit në veri të Kosovës, Milan Radojçiç pas arrestimit që u bë ditën e sotme mësohet se është dërguar në Pallatin e...

Gjykata rrëzon prokurorinë: Enca nuk duhet të arrestohet!

Nuk ka arrestim të dytë. Gjykata e Apelit nuk pranoi kërkesën e prokurorisë për të arrestuar këngëtaren Enca Haxhia duke e lënë në hetim...

“Ke tre dardha brenda…”! Kush është “Dragoviçi” që çoi pakon në burg?

Një kërcënim i paprecedentë ka ndodhur brenda burgut të Bradasheshit në Elbasan, pasi Arben Spahiut, i arrestuar për arsenalin e Armëve të zbuluar tek...

Tensionet në veri, Eurodeputetët kërkojnë rikthimin në dialog të Kosovës dhe Serbisë

Raportuesit për Kosovën e Serbinë në Parlamentin Europian, eurodeputetja gjermane, Viola von Cramon dhe eurodeputeti sllovak, Vladimir Belçik në një intervistë për "The Guardian"...

Si përgatiteshin vrasjet? I penduari zbërthen kodet e “Sky” të grupit të Laert Haxhiut

Krahas deklarimeve për ngjarjet e bujshme kriminale të regjistruara vite më parë, i penduari i drejtësisë, Artan Tafani ka rrëfyer përpara hetuesve kodet identifikuese...

Mbi 90 agresorë sulmuan veriun, ku ndodhen dhe si u larguan serbët nga Manastiri i Banjskës?

Pak më shumë se një javë nga sulmi në veri kundër policisë së Kosovës janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja që nga publikimi...

Lista me “VIP”-at që do të dëshmojnë për Gërdecin

Gjykata e Posaçme pranoi sot kërkesën e Prokurorisë së Posaçme për të thirrur 71 dëshmitarë për dosjen e Gërdecit. Në këtë dosje ish ministri...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al