-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Aktualitet

Hapi Tik Tok fshehurazi, si ra në kurth fëmija nga Durrësi dhe “gjëma” që i ndodhi

Mosha minimale e kërkuar për të hapur një llogari në TikTok nuk ka bërë asgjë për të ndaluar mijëra fëmijë në Ballkan nën moshën...

“Veten paç në qafë, mos u hidh përpjetë”, debat për inceneratorët, Tabaku: Abuzimet e Veliajt dhe Ahmetajt

Komisioni hetimor i Kuvendit që drejtohet nga Jorida Tabaku në mbledhjen e sotme futi në hetim inceneratorin e Tiranës, procedurat dhe çfarë ndodh realisht...

Kosova rishqyrton tarifat e energjisë në dhjetor

Tarifat e energjisë elektrike do të shqyrtohen sërish në fund të këtij viti. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i Zyrës së Rregullatorit për Energji...

Labinot Gruda e pranon: Vodha 2.1 mln euro nga Thesari i Kosovës

Njëri prej të pandehurve kryesorë në rastin e dyshuar të vjedhjes së 2.1 milionë eurove nga Thesari i Shtetit, në tetor të vitit 2020,...

Banorët e “5 Majit” bëjnë kallëzim në SPAK, ja çfarë kërkojnë

Kundër shembjes së banesave, banorët e “5 Majit” bëjnë kallëzim në SPAK. Ja çfarë kërkojnë Shqetësimin për prishjen e banesave, banorët e “5 majit” e...

“Rruga e butë mbaroi”, Tabaku gati padinë për Veliajn dhe ministrat për inceneratorët

Komisioni Hetimor për inceneratorët në mbledhjen e sotme ka futur në “lupë” impiantin e trajtimit të mbetjeve urbane të Tiranës, që pasdite do të...

Shkatërrohet banda shqiptare në Spanjë, 10 persona në pranga (VIDEO)

Një bandë shqiptare është shkatërruar në Spanjë për kultivim dhe shitje marijuane. Mësohet se në pranga janë vënë gjithsej 10 shqiptarë të moshave nga...

Dalin detajet për ortekun e borës në Brezovicë: Ishte gjigant!

Shërbimi i kërkim-shpëtimit malor të Kosovës ka dhënë detaje për ortekun e bores gjatë të enjtes në qendrën e skive në Brezovicë. Sipas matjeve të...

I futën të “dridhurat” Bashës, kush e ka radhën për shkuar në duart e belgëve?

Një ditë pas marrjes në pyetje të Lulzim Bashës, grupi i prokurorëve belgë pritet që të largohet nga Shqipëria, por më parë mund të...

Pasagjeri fyen dhe godet fatorinon e autobusit në Prishtinë

Një përplasje ndodhi mes të një pasagjeri dhe një fatorinoje autobusëve në Prishtinë. Në një video të postuar nga Vrojtuesit e Lagjes në Prishtinë, përplasja...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al