-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Artet

Autoritetet franceze zbulojnë një lidhje mes përdorimit të mishit të përpunuar dhe kancerit

Në Francë, autoritetet kanë konfirmuar një lidhje midis nitrateve të shtuara në mishin e përpunuar dhe kancerit të zorrës së trashë. Konkluzioni i nxjerrë i...

Lufta po afrohet, fshati i pikturave nuk e ndal traditën

Piktorët e Petrykivkas po vazhdojnë zanatin e tyre teksa raketat godasin Ukrainën lindore dhe koleksioni i artit historik të qytetit transportohet në vende më...

Koka e Herkulit, zhytësit gjejnë skulpturën greke në det

Një projekt i vazhdueshëm arkeologjik nënujor më së fundi gjeti një kokë të madhe mermeri të një figure mashkullore me mjekër që besohet të...

Filmi suedez “Triangle of sadness” fiton Palmën e Artë në Kanë

Pas dita ditësh premiera dhe parakalime të hijshme në tapetin e kuq, festivali i Kanës mbylli siparin ditën e shtunë. “Triangelof Sadnes”, i regjisorit suedez...

Talibanët lejojnë kompaninë e Emirateve të Bashkuara Arabe të kryejë operacione në aeroportet kryesore afgane

Qeveria talebane nënshkroi një marrëveshje të martën me një kompani shtetërore të aviacionit të Emirateve të Bashkuara Arabe për t'i lejuar asaj të kryejë...

G7: Duhet të mbrojmë shtetet e varfra nga pasojat e luftës në Ukrainë

Shtetet e industrializuara të G7 do të trajtojnë një krizë globale ushqimore që po afrohet në diskutimet që fillojnë më 12 maj, tha Gjermania...

“Putin në burg dhe me banane në kokë,” artisti gjerman shfrenon fantazinë

Thomas Baumgärtel është një artist pamor i lindur në Gjermani dhe i njohur për përdorimin e bananeve në artin e tij. Së fundmi ai ka...

Britania e Madhe mund të vendosë sanksione ndaj gjeneralëve rusë

Britania e Madhe mund të vendosë sanksione ndaj trupave ruse dhe gjeneralëve të dyshuar për kryerjen e krimeve të luftës, thotë ministri i policisë...

Rita Ora paralajmëron: Po xhiroj, mezi pres ta shihni

Këngëtarja shqiptare më famë ndërkombëtare, Rita Ora, ka bërë një paralajmërim për ndjekësit dhe adhuruesit e muzikës së saj. Meqenëse shpesh ndan me fansat imazhe...

Koreja e Veriut pas testimit të raketës, “po përgatitemi për SHBA-të”

Koreja e Veriut ka pranuar testimin e raketës së saj më të madhe balistike ndërkontinentale (ICBM) me urdhër të liderit Kim Jong Un. Kjo sipas...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al