-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Artet

Arti i Piccasos, tashmë në NFT

Së fundmi mbesa dhe djali i Piccasos do të hedhin në tregun e NTF një enë qeramike të paparë më parë nga publiku për...

Betejë 7 minutëshe, shitet 45,4 milionë dollarë piktura e Botticelli-t, surprizë në ankand

Pas një beteje shtatë minutëshe, “Krishti i pikëllimeve” i Sandro Botticelli-t u shit në Sotheby’s për 45.4 milionë dollarë, përfshirë tarifat e ankandit. Piktura në...

Arti i pikëllimit: A dimë ta shohim dhembjen e njeriut?

Pikëllimi është i kudondodhur në art. Madje, dikush thotë se “Mendimtari” duhet të quhet “Vajtuesi”. Kritiku i artit, Alastair Sooke, trajton këtë temë me...

Gjuha shqipe jehon në Netflix, “Arbëria” nja nga filmat e rinj

“Arbëria” është një ndër filmat e rinj që liston platforma Netflix. Ndonëse produksioni i këtij filmi ka përfunduar në fund të vitit 2019, rrugëtimi...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al