-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Ekonomia

Rritje të çmimit të energjisë në Kosovë do të ketë, por sa do të jetë ajo?

Bordi i Drejtorëve të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë, do të mblidhet sot në orën 11:00, për të shqyrtuar gjashtë pika të rendit të...

Çmimi i naftës në Kosovë do të rritet deri në 1.60 euro

Çmimi për një litër naftë në Kosovë shkon nga 1.25 deri në 1.34 euro kurse i benzinës nga 1.27 deri në 1.35. Por, gjatë muajit...

Kurti: Investimet e huaja u rritën me 53%

Kryeministri Albin Kurti në takimin me deputetët e Parlamentit Gjerman, Christian Petry, nga Partia Social Demokrate SPD dhe Boris Mijatović, nga Partia e Gjelbër,...

“Dorëzohet” qeveria, nafta do të rritet sërisht

Ndonëse këtë fillim jave cmimi I naftës dhe benzinës arriti një rekord të ri, duke u tregtuar me 193-200 lekë/litër, duket se ky cmim...

20 vite histori, si hyri euro, rreziqet dhe paratë “nën dyshek”

Në fillim të viteve 2000 ishin licencuar tashmë disa banka të tjera tregtare me kapital të huaj, pesha e tyre në treg ishte ende...

Bizneset ankohen për kostot, pikëpyetjet e afatit të koncesionit të pullave fiskale

Bizneset po hasin vështirësi. Kontrata e koncesionit të pullave fiskale, sipas konkluzioneve të grupit të punës të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë (MFE) përfundon...

Do rritet më shumë çmimi i karburanteve në Kosovë? Qytetarët: S’e përballojmë dot!

Çmimi i karburanteve është rritur ndjeshëm në Kosovë. Për një litër naftë apo benzinë tashmë duhet paguar edhe disa centë më shumë, por kjo...

Kosovë: Ata që nuk mund ta blejnë arin e ndërrojnë

Rritja e çmimit të arit ka ulur kërkesën për këtë mall në tregun e Kosovës, por ka rritur interesimin për ndërrim të tij me...

8 taksa, PD flet me skemë: Kjo arsyeja përse nafta po shkon 2 mijë lekë në Shqipëri

Çmimi i naftës në Shqipëri po shkon gati 2 mijë lekë për litër duke shkaktuar shqetësim te qytetarët për kostot e papërballueshme. Opozita për...

Projektet për lehtësimin tregtar Shqipëri-Kosovë, përse u shmang Shëngjini?

Shqipëria miratoi marrëveshjen me Kosovën për lehtësimin e procedurave doganore, që parasheh edhe hapjen e pikës doganore të Prishtinës në Portin e Durrësit. Me...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al