-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Kryesore

“Vuçiç është pas sulmit”, Osmani për “CNN”: Do të publikojmë dëshmi të reja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një intervistë për "CNN" në lidhje me sulmin në veri të Kosovës. Gjatë fjalës së saj Osmani u...

Sulmi në veri, Knaus: Nëse merren parasysh deklaratat e politikanëve serbë do ketë sulm tjetër

Sociologu austriak, Gerald Knaus në një opinion të publikuar së fundi në mediumin e njohur “Spiegel” ka reaguar në lidhje me sulmin në veri...

Vuçiç kërkon “shpëtim” nga Hungaria për të mos u sanksionuar Serbia

Media serb, Nova.rs ka publikuar një artikull ku shprehet shpëtimtari i vetëm i Serbisë për të mos u sanksionuar mund të jetë Hungaria. Sipas medias...

Gërvalla për “The Guardian”: Duhen veprime të qarta nga BE-ja kundër Serbisë

Prestigjiozja "The Guardian" ka zhvilluar një intervistë me Ministren e Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla ku i ka dedikuar një artikull të veçantë.Artikulli nis...

Arrestimi i Radojçiç, Prokuroria e Beogradit: Bleu armë nga Bosnja dhe i dërgoi në Kosovë

Pas njoftimit për arrestimin e tij organizatori i sulmit në veri të Kosovës, Milan Radojçiç është intervistuar sot për vepra si “shoqatë me qëllimin...

Sulmi në veri, Ish-komandanti i KFOR-it: Putin padyshim pjesë aktive i këtij konflikt

Tabloidi gjerman “Bild” i ka shkruar një artikull në lidhje me situatën në veri të Kosovës pas sulmit ku u vra efektivi, Afrim Bunjaku. Bild...

SHBA: Qeveria dhe opozita të zbatojnë rekomandimet e ODIHR-it

Ambasada e SHBA-së në Tiranë i kërkon qeverisë dhe opozitës që të ulen në reformën zgjedhore dhe të zbatojnë rekomandimet e ODIHR-it për zgjedhjet,...

Kë do të vriste në Durrës? Gjykata kyç në burg mikun e “Rrumit të Shijakut”

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg Aldi Mustafën, i cili u arrestua tre ditë më parë pasi po lëvizte me armë pa leje...

Gjykata rrëzon prokurorinë: Enca nuk duhet të arrestohet!

Nuk ka arrestim të dytë. Gjykata e Apelit nuk pranoi kërkesën e prokurorisë për të arrestuar këngëtaren Enca Haxhia duke e lënë në hetim...

BE: Njerëzit që jetojnë në veri të Kosovës janë në rrezik

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Tomas Szunyog ishte në veri për të parë nga afër situatën. Ai deklaroi se njerëzit...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al