-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Sport

Franca dhe Anglia favorite, kush do të kalojë në çerek finale?

Sot do të zbulohen dy skuadrat e tjera të cilat do t'i bashkohen fazës se çerek finales pas Argjentinës dhe Holandës.Në fushë do të...

Trafikonte drogë, arrestohet ish-futbollisti serb

Ish- futbollisti serb, Dushan Petroviç është arrestuar në Amsterdam pasi po transportonte kokainë.Ai në të kaluarën ka qenë përfaqësues në kombëtaren serbe si dhe...

E trishtë! Futbollisti 17-vjeçar ndërron jetë gjatë ndeshjes

Një futbollist 17-vjeçar i klubit kosovar “Trepça ’89” ka ndërruar jetë gjatë një ndeshje futbolli, bëri të ditur Federata dhe klubi nga Mitrovica.Kryetari i...

Argjentina “fluturon” në çerekfinalen e Botërorit të Katarit, luan kundër Holandës!

Argjentina është skuadra e dytë pas Hollandës që siguron çerekfinalen e Botërorit të Katarit. Kombëtarja Albiceleste triumfoi 2-1 ndaj Australisë, në Ahmad bin Ali...

Xhaka dhe Shaqiri dërguan Serbinë në shtëpi/ Zvicra, skuadra e parë që prej Botërorit 1966 që…

Zvicra u bë skuadra e parë që prej Botërorit 1966 që tenton 3 apo më shumë goditje në portë që në minutën e parë...

Messi kalon Maradonën, goli ndaj Australisë e fut në historinë e Argjentinës

Lionel Messi ka shënuar në pjesën e parë ndaj Australisë. Ky nuk ishte vetëm goli i parë i Argjentinasit në një ndeshje me eliminim...

“The Guardian” kapet keq me serbët: U treguan fashistë ndaj shqiptarëve!

“Mbështetësit e Serbisë shfaqën slogane fashiste. Ata bënë thirrje raciste ndaj shqiptarëve etnikë gjatë ndeshjes së ekipit të tyre kundër Zvicrës të premten mbrëma”.Kështu...

Ish-futbollisti i Serbisë arrestohet si trafikant ndërkombëtar kokaine!

Futbolli serb merr një tjetër goditje për imazhin, pasi një emër shumë i njohur i tij, është arrestuar si trafikant ndërkombëtar kokaine.Dushan Petroviç, ish-lojtari...

Nder dhe lavdi mbretit Pele në Katar, mbushet qielli me dronë

Futbollisti legjendar brazilian, Pele pak ditë pasi festoi ditëlindjen e tij të 82-të, u shtrua në një spital në Sao Paulo dhe sipas informacioneve...

Telashe në horizont për Juventusin: U fshehën 4 muaj paga, del mesazhi i Chiellinit!

Juventus dhe lojtarët bardhezi kanë manipuluar autoritetet në lidhje me 4 paga të periudhës covid-19 të cilat i kanë përfituar por jo në rrugë...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al