-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Sport

Barça rikthehet te fitorja dhe merr vendin e dytë

Barcelona ka rimarrë vendin e dytë në renditjen e La Liga-s pas fitores me rezultatin 2-1 ndaj Mallorca-s në “Camp Nou”. Skuadra e Xavi-t...

Koreografia me Xhakën nuk bën punë, Xhemajli dhe ish-lideri i Skënderbeut shpallen kampionë

Kampionati zviceran ka një kampion të ri, duke i dhënë fund hegjemonisë 12-vjeçare të dyshes Bazel-Jang Bojz. Zyrihu është kthyer përsëri në fronin e...

Interi vuan ndaj Udinese-s, por ndjek hapin e Milanit për titull

Rrugëtimi i Interit drejt titullit kampion vazhdon. Sot, kjo skuadër ka mposhtur 1-2 Udinesen, në ndeshjen e Serie A.10 minuta i mjaftuan kampionëve të...

Shuhet menaxheri i njohur i futbollit Mino Raiola

Ndërron jetë menaxheri i njohur italian i futbollit, Mino Raiola. Ai ishte njëri prej menaxherëve më të suksesshëm dhe vdiq në moshën 54 vjeçare...

Perez i përmbush ëndrrën e jetës Luka Modriçit

Është lajmi më i mirë që tifozët madrilenë mund të lexojnë tani, përveç ndeshjes së nesërme të La Liga-s në “Bernabéu” dhe rikthimit të...

Ndodh mrekullia! Mino Raiola është gjallë

ANSA raporton se menaxheri i njohur i futbollistëve Mino Raiola është gjallë dhe ndodhet në terapi intensive në spitalin San Raffaele në Milano.Mjeku Zangrilo...

Brojën e “transferojnë” në Itali dhe e krahasojnë me Bobo Vierin

Armando Broja, pavarësisht se nuk po kalon një moment të mirë, vijon të lakohet fuqishëm në tregun e transferimeve. Nëse në Premier League, janë...

Milani “arab” me “fytyrë të re”, nga Xhaka te ylli i Sassuolos

Milani ëndërron madhërishëm. Fillimisht Aleksi Salmakers dhe më pas Zhunior Mesias garantuan angazhim dhe aplikim, por për të përshpejtuar duhet diçka tjetër. Driblime, gola,...

Liverpool pranë finales së Champions

Liverpool ka marrë një fitore të pastër në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Champions League, duke fituar me rezultatin e pastër 2-0 përballë Villarreal.Ndeshja...

Gafa e pafalshme e Interit në Bologna

Interi ka bërë një gafë që mund t’i kushtojë të gjithë sezonin në Serie A, teksa është mposhtur në ndeshjen e prapambetur 2-1 në...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al