-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Politika

Pas Vuçiç, Osmani sonte në CNN

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sonte do të jetë e ftuar për intervistë në CNN përballë gazetares amerikane Christiane Amanpour. Në intervistë pritet të flitet...

I thirri për t’i dëgjuar, biznesi ankohet, Rama qesh

Biznesi ka shqetësime dhe divergjenca të forta me qeverinë. Paraditen e sotme kryeministri i mblodhi në një takim për t’i dëgjuar dhe u premtoi...

Një dekadë në pushtet, Rama: Do të heqim hallkat burokratike për biznesin

Paraditen e sotme, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një diskutim me sipërmarrjen mbi nismën e re të qeverisë që sipas tij për synim një...

Kurti: Presim ndëshkimin e Serbisë në debatin e Parlamentin Evropian

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë, në cilësinë e pjesëmarrësit në tryezën e procesit të Berlinit, se pret që siguria për Kosovën e...

Parlamenti Evropian debat mbi sulmin në Kosovë

Sot në Parlamentin Evropian do zhvillohet debati lidhur me sulmin e 24 shtatorit në veri të Kosovës ndërsa pritet edhe miratimi i një rezolute....

Prishtina: Po presim vendimin e gjykatës për fletë-arrest ndaj Radojiçiçit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu deklaroi se janë në pritje të vendimit të Gjykatës Themelore në Prishtinë për të kërkuar zyrtarisht fletë-arrest ndërkombëtar ndaj...

Ulen çmimet e “Internet Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor

Kryeministri, Edi Rama nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka dhënë lajmin se prej datës 1 tetor, çmimet e “Internet Roaming” mes Europës dhe...

Kryediplomatja gjermane nga Kievi-Serbisë: Tërhiqni trupat

Ndërsa Gjermania zyrtare po vëzhgon situatën dhe bën thirrje për shpërshkallëzim, deputetë të kaolicionit të saj kërkojnë shtimin e trupave. Mininstria e punëve të Jashtme...

Vuçiç-gazetares së CNN: Mos vendosni në gojën time fjalë që s’i kam thënë

Në një intervistë për median amerikane CNN me gazetaren Christiane Amanpour, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi se Beogradi se ka reduktuar me më...

Situata në veri, Bardhi për deklaratat e Hasanit: Lexove statuset që ka bërë Rama

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi gjatë seancës së sotme plenare ka reaguar në lidhje me deklaratën e Ministrit të Jashtëm,...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al