-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Stil

Aplikacionet që “torturojnë” baterinë e celularit 

Jetojmë në një epokë ku rrjetet sociale janë tërësisht pjesë e jetës sonë të përditshme. Instagram, Facebook, TikTok dhe shumë aplikacione të tjera janë...

Shqiptarja tregon fillimet e jetës në Dubai: Kjo ishte pyetja e parë që më bënin të gjithë

Shqiptarja tregon fillimet e jetës në Dubai: Kjo ishte pyetja e parë që më bënin të gjithë Artenida Gjoni është një vajzë shqiptare, që aktualisht...

Si ka ndryshuar bota nga Covid?

Pothuajse dy vjet pas fillimit të pandemisë Covid, një artikull nga Forumi Ekonomik Botëror “World Economic Forum” shikon të dhënat më të fundit të...

Pse është më e vështirë të punosh nga shtëpia?

Në një studim të fundit global nga platforma e angazhimit të punonjësve ‘Tinypulse’, tregoi se më shumë se 80% e drejtuesve të raportuan se...

Si ndihmon banania në dobësim

Banania mund të konsiderohet si një frut i nënvlerësuar në krahasim me frutat e tjera ekzotike, të cilat janë kthyer në trend. Banania është...

Arsyeja kryesore pse punonjësit japin dorëheqjen, 10 herë më e rëndësishme se paga

Drejtuesit e bizneseve e kaluan pjesën më të madhe të vitit 2021 duke menaxhuar largimet masive nga puna gjatë asaj që u quajt si...

Si të kuptoni nëse dikush ju ka bërë ‘bllok’ në WhatsApp

WhatsApp është një ndër aplikacionet më të përdorura në botë. Ai ofron shumë shërbime të reja për të bërë eksperiencën e përdoruesve sa më të...

“Aleati” i mëngjesit, arsyet pse është mirë të pini kafe

Pirja e kafesë nuk rrit rrezikun e sulmit në zemër siç mendohej më parë. Sipas hulumtimeve të fundit, kafeja mund të ketë një efekt...

Nuk e njeh lodhjen! 52-vjeçarja Jennifer Lopez publikon videon nga palestra

Ajo është prej kohësh e njohur për fizikun e saj që sfidon moshën. Dhe Jennifer Lopez u dha fansave një paraqitje të shkurtër të...

Pse po i rrit çmimet Netflix?

Netflix ka vendosur që gjatë ditës së enjte t’i raportojë fitimet e tremujorit të katërt të vitit 2021. Në mënyrë tipike, sytë e Wall...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al