-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

UEFA EURO 2024

Duka: Ky Europian ishte më i mirë se Botërori

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, e cilësoi Euro 2024, si më të mirin të realizuar ndonjëherë. Në intervistën e dhënë për...

20 mesfushorët më të mirë të EURO 2024, në vend të katërt renditet Xhaka

Kampionati Europian përfundoi ditën e djeshme dhe pas mbarimit është publikuar një listë ku përfshihen 20 mesfushorët më të mirë të EURO 2024. Në këtë...

Dy finale të humbura, Southgate: Mori fund, jam i shkatërruar

Një tjetër finale e humbur, një mallkim që vazhdon. Harry Kane edhe një herë iu afrua ngritjes së trofeut të parë të karrierës së...

Sa shumë rekorde që theu Euro2024, Nedim Bajrami në krye

“Gjermani 2024” ishte një nga Europianët me më shumë rekorde të thyera në historinë e këtij kompeticioni, që u mbyll me Spanjën kampione pas...

Spanja ngre trofeun

Spanja shpallet për herë të katërt kampione e Europës pasi mundi në finale 2-1 Anglinë, e cila dorëzohet sërish në finale, po ashtu si...

‘EURO 2024’, Spanja shpallet kampione e Europës për herë të katërt

Spanja fiton për herë të katërt kampionatin evropian, mposht 2-1 Anglinë. “Mbret” të Evropës, kampion në Berlin, me Spanjën që triumfon në finalen e madhe...

Anglia barazon rezultatin duke ndëshkuar Spanjën

Palmer ka shënuar duke sjell barazimin në finalen Angli-Spanjë. Formacionet: Spanja: Simon, Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella, Rodri, Fabian Ruiz, Yamal, Dani Olmo, Nico Williams, Morata Anglia–...

Spanja shënon super golin, kalon në avantazh ndaj Anglisë

Spanja ka shënuar në fillimin e pjesës së dytë. Formacionet: Spanja: Simon, Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella, Rodri, Fabian Ruiz, Yamal, Dani Olmo, Nico Williams, Morata Anglia–...

Finalja e EURO 2024, publikohen formacionet zyrtare

Supersfida mes Spanjës dhe Anglisë sot në Berlinn do t’i vendosë kapakun një muaji me futboll të jashtëzakonshëm e plot emocione në Euro 2024....

Finalja Spanjë-Angli, ja çfarë formacionesh parashikohen

Spanja dhe Anglia do të përballën mes tyre në finalen e Euro 2024. Një duel shumë i rëndësishëm mes dy ekipeve që kërkojnë të...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al