-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

alarm

Çfarë po ndodh, alarm mbarëkombëtar në Ukrainë

Një alarm gjithëkombëtar për sulme të mundshme ajrore u lëshua në Ukrainë më 14 nëntor, me autoritetet që i bënë thirrje qytetarëve të kërkojnë...

Sulmohet baza ajrore në Irak, ambasada amerikane në alarm

Baza ajrore al-harir në pjesën veriore të Irakut është sulmuar me dronë. Disa brime në Bagdad njoftuan se u ndezën sirenat e alarmit në kompleksin...

OKB: Irani po kryen ekzekutime në shkallë alarmuese

Irani po kryen ekzekutime “në një shkallë alarmuese” dhe vetëm gjatë shtatë muajve të parë të këtij viti ka vrarë të paktën 419 persona,...

Franca nuk gjen qetësi, evakuohen sërish aeroportet pas alarmit për bombë

Autoritetet franceze janë në alarm pas kërcënimeve të reja me bombë në pesë aeroporte të vendit konkretisht në Bordeaux, Nantes, Lille, Montpellier dhe Beauvais. Pasi janë...

Alarm për bombë, evakuohen 3 aeroporte në Francë

Autoritetet franceze janë venë në gatishmëri pas kërcënimeve për vendosjen e bombe në tre aeroporte ndërkombëtare. Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për aeroportet e...

Alarm për bombë në pallatin e Versajës

Pallati i Versajës në Francë është evakuuar për shkak të një kërcënimi me bombë ditën e sotme. Informacioni përkatës është konfirmuar nga vetë Pallati me...

Ju flihet shumë në mëngjes? Ja disa truke që të zgjoheni më herët

Disa njerëz bien në gjumë lehtësisht në mbrëmje dhe ka shumë të ngjarë të zgjohen në mëngjes po aq lehtë. Ja disa këshilla se si...

Alarm në Kapitol, një automjet i dyshimtë në horizont

Departamenti i Policisë së Kapitolit në Washington ka evakuuar zonën ndërsa oficerët po hetojnë një automjet të dyshimtë. Një qen policie kontrolloi automjetin në fjalë...

Me flamur ukrainas, veliera jep alarmin “SOS” afër grykëderdhjes së Semanit

Një velier me flamur ukrainas ka dhënë alarmin SOS pasi kishte pësuar një defekt. Mësohet se defekti ka ndodhur në motor dhe po rrezikohej jeta...

Përmbytjet në Greqi, ekspertët ngrenë alarmin për sëmundjet infektive

Greqia është përballuar me përmbytje masive si pasojë e motit të keq si edhe fenomenit “Daniel”. Ekspertët kanë ngritur alarmit për sëmundjet që mund...

Latest news

/5pyetjet.al