-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

burra

E rëndë/ Dy burra të vdekur në rrugë

Foto ilustruese  Policia e Kosovës ka nisur hetimet lidhur me dy raste të vdekjeve, ku dy burra janë gjetur të vdekur në në rrugë. Njëri...

Gratë në BE ende paguhen 13% më pak se burrat, sipas KE-së

Gratë në Bashkimin Evropian (BE) paguhen mesatarisht 13 për qind më pak se burrat të cilët e bëjnë të njëjtën punë, tha Komisioni Evropian...

Kapen trafikantët drogës në Itali, 28 të arrestuar, mes tyre edhe shqiptarë

Policia italiane njofton se ka arrestuar 45 persona, që merreshin me shpërndarjen e drogërave të forta, mes tyre edhe dhjetëra shqiptarë, gjatë një operacioni...

‘Shpërthen’ Dea Mishel: Kam më shumë b*le se disa burra që kam njohur!

“Jam lodhur duke parë vajza shumë të forta, që e zvogëlojnë veten për t’u përshtatur dhe për t’u pëlqyer”, kështu ka zgjedhur ta shprehë...

Burrave iu rrit rroga më shumë se grave në 2022

Problematika për gjetjen e fuqisë punëtore u bë shumë e mprehtë në vitin 2022, teksa për shkak të emigracionit shumë sipërmarrje nuk arrinin që...

E tmerrshme/ Drogoi gruan e tij për 10 vite, e filmoi teksa 83 burra abuzuan me të

Një ngjarje mjaft e rëndë e zbuluar së fundmi ka tronditur Francën. Një burrë 51-vjeçar i identifikuar me pseudonimin Dominique nga Mazan, një provincë...

E rëndë në Greqi, 13-vjeçarja përdhunohet nga tre burra të panjohur!

Një 13-vjeçare në Vioti, Greqi ka denoncuar përdhunimin e saj nga tre burra të panjohur të cilët janë në kërkim nga policia. Të njëjtat burime thonë se...

Burrat e Kukësit dhe gratë e Tiranës jetojnë më gjatë!

Jetëgjatësia në Shqipëri ka ardhur në rritje konstante në dekadat e fundit, përveç vitit pandemik 2020, i cili cenoi ndjeshëm këtë tregues prej normës...

Shqiptarët ua kanë besuar grave politikën, por jo biznesin, ndër të fundit në Europë për pronësinë në sipërmarrje!

Drejtimi i grave në biznes, edhe në sipërmarrje në vendin tonë, mbetet i ulët. Shqipëria renditet e 31-ta në listë, nga 33 vende europiane...

“Shtëpia nuk është më e sigurtë?”/ Raporti: Më shumë se 5 gra vriten çdo orë

Një raport i Kombeve të Bashkuara i publikuar të mërkurën e kaluar thotë se të paktën 45,000 gra dhe vajza në mbarë botën janë vrarë...

Latest news

/5pyetjet.al