-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

drithera

Ukraina padit fqinjët evropianë për ndalesën në importet ushqimore

Ukraina ka dorëzuar padi në Organizatën Botërore të Tregtisë kundër Sllovakisë, Polonisë dhe Hungarisë, për shkak të ndalesave të tyre në importet e mallrave...

Erdogan: Rusia të mos margjinalizohet në ujdinë për drithërat

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka bërë thirrje të dielën që Rusia të mos “margjinalizohet” në bisedimet për ringjalljen e një marrëveshjeje të...

Rusia dhe SHBA diskutojnë veçmas për eksportin e drithërave ukrainase

Rusia dhe Shtetet e Bashkuara ndaras kanë diskutuar për alternativat e marrëveshjes për eksportin e drithërave nga Deti i Zi, pasi Moska muajin e...

Erdogan në Rusi për ringjalljen e marrëveshjes së drithërave

Turqia njoftoi se presidenti Recep Tayyip Erdogan “shumë shpejt” do të vizitojë Rusinë, ku do të zhvillojë bisedime me homologun e tij rus, Vladimir...

Ukraina dakordësohet me Kroacinë për eksportin e drithërave

Ukraina dhe Kroacia janë dakordësuar për mundësinë e përdorimit të porteve kroate në Danub dhe në Detin Adriatik për eksportimin e drithërave ukrainase. Kështu tha...

Rusia paralajmëron: Marrëveshja e Detit të Zi për drithërat mund të jetë drejt fundit

Rusia tha të enjten tha se nuk do ta zgjasë përtej 18 majit afatin e marrëveshjes së drithit të ndërmjetësuar nga OKB-ja, nëse Perëndimi...

Shtatori i “bereqetit”, Ukraina do të eksportojë 3 milionë tonë drithëra

Ukraina mund të eksportojë 3 milionë tonë drithëra nga portet e saj në shtator dhe në të ardhmen mund të jetë në gjendje të...

Turqia: Edhe tri anije me drithëra do të largohen nga Ukraina

Edhe tri anije të mbushura me drithëra do të largohen nga Ukraina më 5 gusht, në bazë të marrëveshjes të mbështetur nga Kombet e...

Rusia nis dërgesat e drithërave nga territoret e pushtuara të Ukrainës

Rusia konfirmoi se kishte nisur dërgimin e drithërave nga territoret e pushtuara në Ukrainë. Një anije me 7000 tonë drithëra u largua të enjten,...

Në muajin mars importet drithërave nga Rusia drejt Shqipërisë u dyfishuan

Pasi sulmet Ruse në Ukrainë nisën në fund të muajit shkurt, vendi ynë u përfshi në panik për sigurinë e furnizimeve me grurë, duke...

Latest news

/5pyetjet.al