-sidi education-spot_img
32.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

droga

Kosovë, 6 të arrestuar në operacionin antidrogë. Në pranga edhe 3 nga Shqipëria

Policia njofton për gjashtë persona të arrestuar, në mesin e tyre tre shtetas të Shqipërisë, nën dyshimet për shitblerje të narkotikëve. Gjatë ditës së...

Policia e Kosovës konfirmon aksionin antidrogë në Mitrovicë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për operacionin antidrogë sot në Mitrovicë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka thënë se operacioni po zhvillohet...

Kërkohet paraburgim për të arrestuarit me 2.5 kg drogë

Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka njoftuar se ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ndaj të pandehurve...

Të pathënat e Elsa Lilës, ndarja nga babai i vajzës dhe lidhja e saj me Titin e drogës

Figura ikonë e festivaleve të RTSH dhe të Sanremos e ka marr sërish vëmendjen e publikut, këtë herë bujën nuk ka bërë kënga dhe...

90 kg marijuanë, arrestohen dy persona në Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar personat e kërkuar pas konfiskimit të 90 kilogramëve marihuanë. Të arrestuar janë M.Q dhe A.SH. Tek ky...

Trafikim droge dhe femrash, shqiptarët dhe nigerianët mbajnë rekorde në Itali

Mbërritja në brigjet e Sardenjës e emigrantëve klandestinë, edhe pse më pak e dukshme se pikat e tjera italiane të zbarkimit, është një fenomen...

Pronari e lëshoi me qera për banim, qeraxhinjtë ja kthyen në “shtëpi bari”

Laborator droge në Tiranë, 'shtëpia e barit' u zbulua nga SHÇBA, pronari jetonte në Austri, e dha me qira! 2 gra merrnin fëmijët dhe kontrollonin...

Vendimi: Tetë pikat që çuan Saimir Tahirin te “313”-ta

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u dënua me 3.4 vite burg për shpërdorim detyre për akuzat e ngritura kundër tij për lidhje me grupin...

Latest news

/5pyetjet.al