-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

gra

Ikën dhe s’u kthyen! Dy gra zhduken pa “nam e nishan”

Një person ka raportuar se dy gra kanë dalë nga shtëpia dhe nuk dihet për vendndodhjen e tyre. Në raportin 24 orësh të Policisë së...

Dy gra marrin peng një 46-vjeçare në Tiranë

Dy gra kanë marrë peng një 46-vjeçare në Tiranë për disa orë, por gjithçka është mbyllur shpejt me arrestimin e tyre. Ngjarja ka ndodhur...

Ky shtet merr vendimin: 1/3 e anëtarëve të Parlamentit do të jenë gra!

Parlamenti i Indisë ka miratuar një ligj historik që do të bëjë që 1/3 e vendeve të dhomës së ulët të mbahen nga gratë....

Kapen trafikantët drogës në Itali, 28 të arrestuar, mes tyre edhe shqiptarë

Policia italiane njofton se ka arrestuar 45 persona, që merreshin me shpërndarjen e drogërave të forta, mes tyre edhe dhjetëra shqiptarë, gjatë një operacioni...

Aktivistja e burgosur iraniane: Vdekja e Aminit simbolizon dobësinë e regjimit

Aktivistja e burgosur iraniane për të drejtat e njeriut, Narges Mohammadi thotë se vdekja e Mahsa Aminit para një viti është bërë dita që...

Rezultate të dobëta, OKB: Bota po dështon në mbrojtjen e grave, po i braktis

Duke nisur nga lufta kundër varfërisë e deri të qasja në edukim, apo përfaqësimi në politikë, bota është duke “dështuar” në avancim të grave...

Momenti tronditës kur tornado ngre në ajër gra e fëmijë si kukulla

Ndryshe nga e gjithë bota, që është përfshirë nga një mot i nxehtë dhe me temperatura ekstreme, Kina po përballet me tornado dhe stuhi...

Burrave iu rrit rroga më shumë se grave në 2022

Problematika për gjetjen e fuqisë punëtore u bë shumë e mprehtë në vitin 2022, teksa për shkak të emigracionit shumë sipërmarrje nuk arrinin që...

Policia e moralit rinis patrullimet, detyron gratë të vendosin mbulesën në kokë

Autoritetet iraniane e kanë nisur të dielën një fushatë të re për t’i detyruar gratë që ta vendosin mbulesën në kokë. Policia e moralit...

Shpulla e grushte mes dy grave në Korçë për vaditjen e tokave, njëra përfundon në spital

Një konflikt mes dy grave ka ndodhur këtë të hënë në fshatin Kamenicë në Korçë. Mësohet se sherri mes dy grave ka ndodhur vetëm pak...

Latest news

/5pyetjet.al