-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#greqi

Shkuan për të mbledhur delet/ Gjendet i vdekur me një plumb në kokë 17-vjeçari, zhduket vëllai i tij!

Një 17-vjeçar është gjetur i pajetë pasditen e sotme në Loutsa, Mandra, Atikë në Greqi.Sipas burimeve nga mediat greke, 17-vjeçari ka marrë një plumb...

La pas bashkëshorten dhe fëmijët/ Shqiptari që u përplas për vdekje në Greqi do të varroset në Atdhe!

Emigranti shqiptar që u përplas për vdekje në Greqi do të varroset në atdhe, raportojnë mediet lokale. 47-vjeçari fatkeq, ndërroi jetë dje, 1 nëntor.Aksidenti tragjik...

I dha një dorë policisë që t’i arrestonin djalin përdhunues, flet e ëma e Spartak Dyrmishit: Pasi kreu krimin, erdhi e më rrahu!

Arrestimi i 45-vjeçarit Spartak Dyrmishi, të akuzuar për përdhunim në shtetin grek është bërë i mundur falë ndihmës që nëna e tij i ka...

MISSING ALERT/ Zhduket pa asnjë gjurmë shqiptari nga Laçi në Greqi, ja ku dhe kur është parë për herë të fundit!

Një shtetas shqiptar është zhdukur në Greqi. Bëhet fjalë për Altin Kodrën, 50-vjeç me origjinë nga qyteti i Laçit.Mësohet 50-vjeçari është zhdukur pa lënë...

“Çmontohet” karteli greko-shqiptar i drogës në Atikë, sekuestrohet 1 ton hashash me vlerë 4 mln euro

Një bashkëpunim i anëtarëve të kartelit shqiptar të drogës me trafikantë dhe tregtarë grekë rezultoi në krijimin e një organizate kriminale që financonte, kultivonte...

Shqiptarët ‘braktisin’ Greqinë/ Vendi fqinj në kërkim të punëtorëve sezonalë për vjeljen e ullirit, shton edhe pagesën

Sipas statistikave të Ministrisë greke për Emigracionin dhe Azilin numri i emigrantëve shqiptarë që jetojnë e punojnë ligjërisht në Greqi po ulet. Të dhënat...

Marrëdhënia e njërit prej tyre me vajzën e viktimës/ Detajet: Si e vranë me sëpatë dy shqiptarët 53-vjeçarin grek

Komuniteti i Nea Skionit në Halkidiki mbetet i tronditur, pas tragjedisë së ndodhur të enjten mbrëma ku një burrë humbi jetën pasi u godit...

Të kërkuara në Europë për trafikim droge, arrestohen dy shqiptaret në Kakavijë/ Emri

Dy shqiptare kanë rënë në prangat e policisë greke në Kakavijë. Sipas raportimeve dy gratë janë të shpallura në kërkim në Europë për trafik...

Kërkoheshin për drogë dhe krime të rënda, arrestohen dy shqiptarë në Greqi

Policia greke ka arrestuar dy shqiptar të cilët ishin shpallur në kërkimSipas informacioneve njëri prej shqiptarëve i cili rezulton me urdhër arresti nga...

‘Për të kuptuar Greqinë duhet të njohim psikologjinë klinike’/ Kryediplomati turk: Frika e tyre nga turqit është e paarsyeshme!

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu duket se insiston në “luanizimin” parazgjedhor dhe shprehjet nënçmuese ndaj Greqisë. Siç raporton korrespondenti i SKAI-t në...

Latest news

/5pyetjet.al