-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kie

Ambasadori i Shqipërisë në KiE: Zotohem! Do bëj ç’të mundem për Kosovën

Dastid Koreshi, ambasador dhe përfaqësues i Përhershëm i Shqipërisë pranë Këshillit të Evropës (KiE), në një intervistë me shkrim për Telegrafin është zotuar se...

Shtohet mbështetja për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Gjermania, Britania e Madhe, Finlanda, Austria e Shqipëria, janë vendet të cilat publikisht i kanë dhënë mbështetje të fuqishme...

Finlanda mbështet Kosovën për anëtarësimin në KIE

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Kreshnik Ahmeti, është takuar me Sekretaren e Shtetit të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Finlandës, Johanna Sumuvuori. Në këtë...

Kreu i SPAK: 80% e zyrtarëve të lartë nuk e dinë se po hetohen

Kreu i SPAK Arben Kraja duke folur në Komisionin për Integrimin Europian u shpreh se e 80% e rasteve që prokurorët e Prokurorisë së...

Anëtarësimi i Kosovës në KiE, Tahiri kërkon përkrahjen e Norvegjisë

Kryetari i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri i shoqëruar nga deputetë të tjerë të Kuvendit të Kosovës kanë pritur në takim ambasadorin e...

Deputetët gjermanë: Mbështesim anëtarësimin e Kosovës në KiE

Frank Schwabe dhe Adis Ahmetoviç, dy deputetë të grupit parlamentar gjerman në Bundestag janë shprehur për anëtarësimin e Kosovës në KE Pas deputetit të opozitës gjermane, Michael...

Gërvalla: Anëtarësimi në KiE, hapi më i rëndësishëm pas pavarësisë

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka deklaruar se nëse Kosova anëtarësohet në Këshill të Evropës do të jetë hapi më i rëndësishëm...

Deputeti gjerman Abraham: Kosova të anëtarësohet në KiE, pas përjashtimit të Rusisë

Anëtari i Bundestagut, Knut Abraham, ka thënë se anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Europës do të ishte një hap në drejtimin e duhur. Madje,...

Latest news

/5pyetjet.al