-sidi education-spot_img
2.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kuvendi

Nxehet Spaho, Rama: Profesor ke rrjedhur! Alibeaj: Merrni masa (Debati)

Koncesioni i Butrintit, që sipas qeverisë do të jetë një bashkëpunim në investim mes Fondacionit shqiptaro-amerikan me Shqipërinë është bërë sot në Kuvendin e...

“Ah robtë…”, Tahiri i PDK shan deputetët e Vetëvendosjes. Më pas kërkon falje (VIDEO)

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka sharë deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Kosovës. https://youtu.be/t0pKQLUedyk Tahiri dëgjohet duke...

“Pusho, boll”! “Butrinti” drejt SPAK-ut, Rama- PD-së: Ju jeni kope me budallenj

Kuvendi është përfshirë në seancën e sotme nga debati që në nisje për koncesionin e Butrintit. "Se cfarë do të bëhet me Butrintin e...

Konjufca: S’duhet ta quajmë kryeministrin slloven pastrues parash

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, në seancën e sotme tha se përfshirja e ambasadorit Berishaj në skandalin financiar ishte dëm kolateral dhe sipas tij...

Haradinaj: Kurti refuzoi gazin amerikan sepse u këshillua nga Martin Berishaj

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj thotë se skandali i ambasadorit Martin Berishaj, tregon se Vetëvendosje ka favorizuar kompanitë e energjisë të lidhura me Stanishiqin dhe...

Bardhi: Unë dua bashkimin, Berisha do që PD të jetë përjetë në opozitë, karagjozë!

Gazment Bardhi ashtu si Enkelejd Alibeaj nuk do të marrin pjesë në kuvendin e 30 prillit që do të organizojë Sali Berisha. Deputeti demokrat...

LIVE -Ligji i ri për azilin në Shqipëri, seancë pyetje-përgjigje me ministrin Çuçi

Kuvendi ka nisur këtë të enjte me një seancë pyetje-përgjigje të ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi të thirrur nga deputetja e PD, Ina Zhupa. Kërkesa...

Alibeaj shpall dy kriteret që duhet të ketë Presidenti i ri: Mos ngutemi

Kryetari i grupit Enkelejd Alibeaj deklaroi sot se partia Demokratike do të marrë pjesë në konsultimet për kreun e ri të shtetit, duke dalë...

A do të shkojë te Kuvendi i Berishës? Alibeaj e injoron: PD ka “librin e shenjtë”

Kryetari i grupit të PD-së, Enkelejd Alibeaj tha sot se nuk do të marrë pjesë në Kuvendin e së shtunës që do të mbajë...

Rikthehen protestat kundër rritjes së çmimit të naftës

Janë rikthyer këtë të enjte protestat kundër rritjes së çmimit të naftës, i cili prej javësh po qëndron në fashën nga 230 lekë deri...

Latest news

/5pyetjet.al