-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

lista e zeze

Zbulohen detaje të reja nga ‘lista e zezë’ amerikane

Ambasadorja e SHBA-ve në Maqedoninë e Veriut, Anxhela Ageler në Click Plus në TV21 tha se për 9 muaj, SHBA-të kanë futur më tepër persona nga...

SHBA sanksionon për zyrtarë në Kosovë dhe Maqedoni

Departamenti amerikan i Shtetit njoftoi se ka futur në listën e zezë ish-kreun e komunës së Kaçanikut, Xhabir Zharku, për shkak të, siç u...

Eksperti te ‘5Pyetjet.al’: SHBA do shpallë non grata ministrin dhe ‘trurin’ e Vetëvendosjes

Drejtuesi i Institutit për Afirmimin e Marrëdhënieve Ndëretnike, Fatmir Sheholli në një lidhje me “Skype” për '5Pyetjet.al' nga Prishtina deklaroi se SHBA po përgatit...

Moska fut në listë të zezë kryeministren e Estonisë

Moska e ka futur kryeministren e Estonisë, Kaja Kallas, në listën e zezë të Rusisë për gjoja “shkatërrimin e monumenteve të ushtarëve sovjetikë”. Ajo është...

Lista e zezë e SHBA-së, eksperti: Mesazh për politikanët e zgjuar

‘Lista e Zezë e Shteteve të Bashkuara është një mesazh të cilin duhet ta kuptojnë të gjithë politikanët e zgjuar’. Eksperti amerikan i politikës...

SHBA-ja i fut në listë të zezë 10 politikanë nga Ballkani

Shtetet e Bashkuara të Amerikës të enjten kanë futur në listën e zezë 10 individë, teksa kanë shpallur rundin e radhës të sanksioneve ekonomike...

Vulin jep dorëheqjen nga posti i drejtorit të inteligjencës së Serbisë

Shefi i Agjencisë për Siguri dhe Informacion të Serbisë, Aleksandar Vulin, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë. Këtë e ka konfirmuar vetë Vullini nëpërmjet...

SHBA fut në listën e zezë ish-zyrtarin e lartë në Kosovë

Departamenti amerikan i Shtetit ka futur në listën e sanksioneve Nexhat Krasniqin, ish-drejtorin e Departamentit të Prokurimit në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë duke...

Lista e re/ Deputeti: Britania ka shpallur 12 politikanë “non grata”, deputetë dhe ministra

Deputeti i Partisë Demokratike Dashnor Sula deklaroi sot se në Shqipëri ka mbërritur një listë e re nga Britania e Madhe me persona të...

Lista e zezë e SHBA-së! Analisti: 19 politikanë do të shpallen “non grata”

Analisti Bedri Elezi nga Kosova deklaroi se 19 personalitete në Ballkanin Perëndimor, kryesisht nga sfera politike, do të shpallen non-grata së shpejti nga DASH....

Latest news

/5pyetjet.al