-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

mitsotakis

Mitsotakis jep lajmin: Para festave do të jem te minoriteti grek në Shqipëri

Kyriakos Mitsotakis ka paralajmëruar vizitën e tij tek banorët e Himarës, Livadhias dhe Derviçanit para festave të Krishtlindjeve, në një video që ka postuar...

Njohja e Kosovës, Mitsotakis: Nuk kemi ndryshuar qëndrim

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka thënë se raportet e Greqisë me Kosovën janë të mira por pozicioni nuk ndryshon. “Raportet janë të mira por...

Mitsotakis telefonon Zelenskin, premton ndihmë ushtarake

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Ukrainës Volodymyr Zelensky, pas kërkesës së këtij të fundit, me temë kryesore...

Latest news

/5pyetjet.al