-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

republikanët

Akuza ndaj Departamentit të Drejtësisë amerikane për çështjen McGonigal

Komisioni Juridik i Dhomës së Përfaqësuesve në Kongresin e Shteteve të Bashkuara po shpreh shqetësimin për mundësinë e marrëveshjeve me pasoja të zbutura ndaj...

Dështon për herë të dytë zgjedhja e kreut të Dhomës së Përfaqësuesve

Republikanët në Dhomën e Përfaqësuesve as në ditën e dytë nuk kanë arritur të zgjedhin Kevin McCarthy në postin e kryetarit. Në votimet që u...

Gara për Kongresin! Dështimi i republikanëve, demokratët sfidojnë historinë

Parashikimet e republikanëve për një ‘valë të kuqe’, që do t’u mundësonte atyre kontrollin e të dyja dhomave të Kongresit, dështuan në këto zgjedhje...

Zgjedhjet në SHBA/ Demokratët shënojnë një fitore të rëndësishme, mbajnë kontrollin e Senatit!

Demokratët do të vijojnë të mbajnë në kontroll Senatin pasi shënuan një fitore vendimtare në zgjedhjet në shtetin e Nevadës. Sipas BBC, senatorja Catherine...

Zgjedhjet në SHBA/ Republikanët rimarrin kontrollin e Dhomës së Përfaqësuesve!

Beteja për kontrollin e Senatit të SHBA po shndërrohet në një thriller të qëndrueshëm, me Donald Trump që po merr goditje nga “brenda” për...

Zgjedhjet në SHBA, republikanët drejt fitores së Dhomës së Përfaqësuesve

Edhe pse demokratët po fitojnë senatin, duket se republikanët janë në rrugën e duhur për një shumicë në Dhomën e Përfaqësuesve. Megjithatë, pyetja është...

Zgjedhjet e Kongresit në SHBA, dalin rezultatet e para

Demokrati John Fetterman do të fitojë vendin e Senatit të Pensilvanisë. BBC shkruan se një fitore për John Fetterman është një lajm po aq i mirë...

Kur do të dihen fituesit për zgjedhjet e Kongresit amerikan?

Për këdo që ndjek zgjedhjet e mesmandatit të së martës në SHBA: Bëhuni gati për një natë të gjatë dhe ndoshta ditë pritjeje para...

Latest news

/5pyetjet.al