-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Samiti

Abazoviç në Samitin për Demokraci: Si anëtar i NATO-s, Mali i Zi kontribuon për sigurinë!

“Si anëtar i NATO-s, Mali i Zi vazhdon të kontribuojë në sigurinë kolektive. Në të njëjtën kohë, duke u përballur me sfidat demokratike, ajo...

Samiti për Demokraci, Osmani thirrje vendeve mike: Njihni shtetësinë tonë!

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në fjalimin e saj të seancës që po mbahet në kuadër të Samitit për Demokraci, i organizuar nga presidenti...

Sirena alarmi në Kiev pak para fillimit të samitit BE-Ukrainë!

Sirenat e sulmit ajror janë dëgjuar në të gjithë Kievin në pak para fillimit të samitit BE-Ukrainë në kryeqytetin ukrainas. Alarmet e sulmit ajror...

“Land Rover-i theu perimetrin e sigurisë”, flet eksperti: Si është e vërteta dhe pse e mohon Rrumbullaku

Më 6 Dhjetor, ditën kur u mbajt Samiti mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor në Tiranë, Policia kishte caktuar një perimetër sigurie, madje në qendër,...

Zija Çela: Sa bukur dhe sa turp! O Zot!

U tha se për herë të parë Brukseli bënte një samit jashtë territorit të Europës së Bashkuar. Dhe për këtë u zgjodh Tirana. Sa...

Rama: “Perënditë” dolën nga “shpella” dhe erdhën në Tiranë

Kryeministri Edi Rama ka folur sot nga Brukseli për samitin mes Ballkanit dhe BE-së që u zhvillua dje në Tiranë. Kreu i qeverisë ka...

Berisha flet për mediat gjermane, “Bild”: Shqipëria kaos, mafie dhe drogë

Gazeta më e madhe gjermane “Bild” ka pasqyruar samitin e BE-së që u zhvillua dje në Tiranë, por edhe sulmin ndaj liderit të opozitës,...

E PLOTË-Çfarë ndodhi sot në Tiranë! Hap pas hapi nga samiti te grushti kundër Berishës dhe dyshimet

https://www.youtube.com/watch?v=05Mh8BJz4tM“Gjakoset” samiti i Bashkimit Europian në Shqipëri. Tirana ishte sot kryeqendra e BE-së, pasi liderët e vendeve të unionit, por edhe Ballkanit dhe shumë...

Begaj takohet me Mitsotakisin: Vlerësoj marrëdhëniet mes dy vende

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj priti sot në një takim Kryeministrin e Greqisë Kyriakos Mitsotakis, i cili mori pjesë në Samitin e parë BE-Ballkani...

Plani i ri franko-gjerman, Reuters: Në më pak se një vit, marrëveshja finale Kosovë-Serbi

Bashkimi Evropian ka hartuar versionin e ri të planit franko-gjerman për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë me një afat kohor të qartë...

Latest news

/5pyetjet.al