-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

sERBIA

Mustafa: Të përfundojë dialogu, shtyrja në favor të Serbisë

Janë bërë nëntë vite që nga koha kur është bërë nënshkrimi i marrëveshjes së parë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Marrëveshja ishte nënshkruar nga kryeministri...

Fluturime të avionëve ushtarakë të Serbisë

Avionë të shumtë ushtarakë do të fluturojnë mbi qiellin e Serbisë. Sipas Tanjug, këto lëvizje të avionëve do të bëhen për shkak se ushtria serbe...

Limaj: Duhen përmbyllur negociatat me Serbinë për integrimin në institucionet ndërkombëtare

Kryetari i NISMA-s, Fatmir Limaj, vlerëson se Kosova ka nevojë për përfundim të negociatave me Serbinë, duke shtuar se qeveria e tanishme është e...

Targat, negociatat rrezikohet të kthehen në pikën zero

Është pak e besueshme ose fare që një marrëveshje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për targat e automjeteve të arrihet deri më 21 prill, vlerësojnë...

Lajçak i shkon Vuçiçit në zyrë para bisedimeve Kosovë-Serbi

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, do të takohet me përfaqësuesin special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Por takimi mes Vuçiç dhe Lajçak është...

Kosova e Serbia takohen sot në Bruksel për targat

Grupet e punës të Kosovës e Serbisë do të takohen për çështjen e targave në Bruksel sot, më 20 prill dhe nesër, më 21. Një...

Fali Serbinë për atentatin e dështuar? Dick Marty: Zvicra më la në baltë

Problemi, është shprehur Marty, është se qëllimi është kufizuar vetëm në mbrojtjen e tij, por nuk ka një strategji reale për të eliminuar kërcënimin. Qeveria...

Senatorët amerikanë te Vuçiç, fokusi te ndikimi i Rusisë dhe Kinës

Senatorët amerikanë të Komisionit për Punë të Jashtme, Chris Murphy dhe Jeanne Shaheen, si dhe senatori i Komisionit për Forcat e Armatosura Tom Tillis...

Ukraina kundërshton Vuçiç: Nuk kërcënuam me bombë avionët serbë

Ukraina ka hedhur poshtë akuzat e bëra nga presidenti serb, Aleksandar Vuçiç se shërbimi sekret i Ukrainës është mbrapa një serie të kërcënimeve mashtruese...

Haradinaj: Kosova e Serbia të luftojnë krimin e organizuar ndërkufitar

Deputeti i AAK-së, Ramush Haradinaj, thotë se rendi dhe ligji është në interes të secilit qytetar dhe dy shteteve, Kosovës e Serbisë. Ndaj, shprehet...

Latest news

/5pyetjet.al