“Tërmet, tërmet! Shpejt përjashta”! Panik dhe tronditje në Tiranë

Një lëkundje e fuqishme tërmeti u regjistrua sot në mbrëmje në Shqipëri. Sipas EMSC, lëkundja ishte në magnitudën 5.2 të shkallës Rihter. Disa minuta më pas u shoqërua nga një pasgoditje. Lëkundjet u ndjenë në disa qytete si Tirana, Pogradeci, Lezha dhe Durrësi. Ndërkohë EMSC raporton se epiqendra e tërmetit ishte 14 km nga qyteti … Continue reading “Tërmet, tërmet! Shpejt përjashta”! Panik dhe tronditje në Tiranë