-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

“Tërmet, tërmet! Shpejt përjashta”! Panik dhe tronditje në Tiranë

Kryesoret

Një lëkundje e fuqishme tërmeti u regjistrua sot në mbrëmje në Shqipëri.

Sipas EMSC, lëkundja ishte në magnitudën 5.2 të shkallës Rihter. Disa minuta më pas u shoqërua nga një pasgoditje.

Lëkundjet u ndjenë në disa qytete si Tirana, Pogradeci, Lezha dhe Durrësi.

Ndërkohë EMSC raporton se epiqendra e tërmetit ishte 14 km nga qyteti i Burrelit dhe me thellësi 2 km.

Dridhjet e tokës shkaktuan frikë dhe panik te një pjesë e qytetarëve të Tiranës dhe qyteteve të tjera ku u ndjenë lëkundje që dolën me shpejtësi jashtë.

“Tërmet, tërmet! Shpejt të dalim jashtë”! Dëgjohen fjalët e disa prej banorëve nga paniku në Tiranë që dolën jashtë për disa minuta.

Tërmetet janë një fenomen natyror që nuk mund të parashikohen.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit