14.5 C

Liga e Kombeve, Ukraina arrin fitoren kundër Armenisë

Ukraina ka arritur të marrë një fitore me shumë vlerë ndaj Armenisë me rezultatin e pastër 3-0 në një ndeshje të vlefshme për grupet e Nations League.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, edhe pse Ukraina ishte kryefjala e atyre 45 minutave të para. Pjesa e dytë foli totalisht për Ukrainën, ku erdhi edhe goli në minutën e 61-të nga Malinovsky pas një asistimi të Karavaev.

Vendasit kanë menaxhuar totalisht lojën pa probleme dhe duke qarkulluar topin arriti të gjente edhe golin e dytë. Në minutën e 77-të ishte Karavaev, i cili dyfishoi shifrat.

Ukrainasit nuk u mjaftuan me kaq, pasi në minutën e 84-të ishte Mykolenko i cili trefishoi shifrat. Ukraina kështu renditet në vendin e parë të grupit me 6 pikë pas dy fitoreve radhazi.