18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Ekonomia

Amnistia fiskale? Tabaku: Provë e fortë për opozitën

Drafti i amnistisë fiskale është një provë e madhe për opozitën. Kështu deklaroi sot deputetja e PD-së, Jorida Tabaku. Ajo u shpreh se ligji do...

PS s’i bindi dot, BE kundër ligjit të amnistisë fiskale: Ka probleme serioze

Delegacioni i BE-së në Tiranë nuk lëviz nga qëndrimi kundër për ligjin e amnistisë fiskale. Ditën e sotme kreu i grupit të PS-së, Taulant...

Rama tenton t’u mbushë mendjen ambasadorëve për amnistinë fiskale

Sot kryeministri Edi Rama do të takohet me ambasadorët e akredituar në Shqipëri me të cilët do të diskutojë për amnistinë fiskale. Edi Rama...

Euro bie në nivelet më të ulëta historike

Dollari amerikan është blerë këtë të enjte, 29 Shtator, me 119.7 lekë dhe është shitur me 121.5 lekë sipas kursit të këmbimit, duke vijuar...

BERZH rishikon me ulje -0.3% rritjen ekonomike të vitit 2023

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) rishikoi me ulje ritmet e rritjes ekonomike të Shqipërisë në projeksionet e vjeshtës. Sipas BERZH ekonomia e Shqipërisë...

Dollari amerikan s’ndalet, shënon sërish rritje

Dollari amerikan ka shënuar një rritje të ndjeshme brenda një muaj. Ai u rrit me 0.80 lekë sërish ditën e sotme dhe po blihet...

Shoqata e Siguruesve të Shqipërisë: Përgjegjshmëria kolektive dhe rëndësia e sigurimit ndaj pronës në Shqipëri

Katastrofat janë ngjarje të rralla por me një impakt të lartë në jetën e shumë njerëzve. Ato  mund të jenë fatkeqësi natyrore ose të...

Euro pëson tjetër rënie historike, dollari prek nivelin më të lartë që nga viti 2017

Kursi i këmbimit të euros me lekun ra sërish të hënën dhe preku një rekord të ri historik. Sipas kursit zyrtar të bankës së...

Bie paundi dhe euro, dollari kap majën

Banka e Shqipërisë ka njoftuar se euro ka pësuar sërish një rënie prej 0.26 dhe do të shitet me 116.32. Nga ana tjetër dollari amerikan...

Vetëm 3,1 euro, raporti i INSTAT: Shqipëria ka koston më të ulët të orës së punës

Për aktivitetet ekonomike Industri, Ndërtim dhe Shërbime, kostoja orare mesatare për njësi pune me kohë të plotë në Shqipëri është më e ulët se...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al