-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Kultura

“Oppenheimer” rrëmben shumicën e çmimeve “Bafta”

Filmi Oppenheimer i ka rrëmbyer shumicën e çmimeve Bafta, duke përfshirë ato për filmin më të mirë, regjisorin më të mirë, aktorin më të...

EMRI + FOTO/ Zbulohet emri i shqiptarit të kartelit të kokainës nga Amerika Latine drejt Spanjës

Është zbuluar një tjetër emër shqiptar, si bashkëpunëtor i 48-vjeçarit Dritan Gjika i cili është shpallur në kërkim pas një operacioni ndërkombëtar që goditi...

Berisha nga dritarja e banesës së tij reagon për mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Rithemelimit

"Ju jeni heronj të vërtetë sepse opozita duket e pamundur kur trafikantë, vrasës, pengmarrës, përdhunues, me një fjalë Aleanca e Qelbësirave, e tmerruar nga...

Shkodra në “ethet” e karnavaleve, ja kur mbahen

Qytetin e Shkodrës e kanë kapur ethet: Në datat 23, 24 dhe 25 shkurt bashkia do të organizojë Karnavalet. Dhe ka premtuar se kjo...

UNESCO: Krijimi i fondacionit nuk përmbush menaxhimin e integruar të Butrintit

Agjencia e Kombeve të Bashkuara për trashëgiminë botërore, UNESCO thotë në një raport për Parkun më të njohur Kombëtar në Shqipëri, Butrintin, se vetëm...

Arti në zi, shuhet dramaturgu shkodran

Dramaturgu shkodran Albri Brahusha ka vdekur në moshën 50-vjeçare. Lajmin e konfirmoi Bashkia Shkodër, përmes një postimi në rrjetet sociale. “Kryetari i bashkisë Shkodër Benet...

Taylor Swift bën historinë e “Grammys”

Këngëtarja e njohur Taylor Swift bën histori në Grammy duke u bërë interpretuesja e parë që fitoi çmimin për albumin e vitit katër herë....

Takimet e Kadaresë me At Zef Pëllumbin/ Gjekmarkaj: Isha dëshmitar i bisedave mes dy kolosëve

Profesori i letërsisë Agron Gjekmarkaj u shpreh mbrëmjen e sotme te “5Pyetjet nga Babaramo” se Ismail Kadare ka pasur mjaft ndikim jo vetëm në...

Agron Gjekmarkaj: Nobeli, politik! Kadare mund ta kishte marrë herët

Ismail Kadare festoi 88-vjetorin e lindjes. Profesori i letërsisë, Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “5Pyetjet nga Babaramo” tha se duhet ta kishte marrë...

Kadare 88-vjeç, Gjekmarkaj: Unik, por nuk është produkt i traditës shqiptare

Kolosi i letërsisë shqiptare, Ismail Kadare festoi dje 88-vjetorin. Studiuesi Agron Gjekmarkaj i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “5Pyetjet nga Babaramo” e cilësoi...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al