-sidi education-spot_img
17.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Kultura

Promovohet libri i Nexhat Merxhushit “Promemorie mbi Çamërinë”

Shqiptarëve të Çamërisë duhet t’u kthehen vlerat e tyre kombëtareU promovua në Akademinë e Shkencave, në praninë e dhjetra veprimtarëve çamë, intelektualëve dhe studiuesve...

Festivali ‘Unum’ në Shëngjin, policia publikon planin e masave

Festivali ‘Unum’ do të zhvillohet në datat 1-6 qershor, në Shëngjin dhe policia ka përgatitur një plan masash për mbarëvajtjen e aktivitetit.Në kuadër të...

Qeveria u jep 1 mln lekë në muaj akademikëve (VENDIMI)

Në të njëjtën ditë që është shkrirë Akademia e Studimeve Albanologjike, në Fletoren Zyrtare u botua vendimi për shpërblimet për anëtarët e Akademisë së...

Vendimi i plotë/ Rama mbylli Albanologjinë

Qeveria vendosi sot me një vendim të Këshillit të Ministrave që të shkrinte Akademinë e Studimeve Albanologjike. Qeveria e quan këtë një mbyllje me...

Rama shkriu Akademinë Albanologjike, Fuga: Sot uleni flamurin në gjysme shtizë

Akademiku Artan Fuga ka kritikuar ashpër vendimin e qeverisë Rama që miratoi sot për të shkrirë Akademinë e Studimeve Albanologjike duke e futur në...

Rama e shkriu, Akademia e Studimeve Albanologjike: S’e njohim vendimin

Akademia e Studimeve Albanologjike kundërshton vendimin e qeverisë për mbylljen e këtij institucioni dhe kalimin në varësi të Akademisë së Shkencave. Pas një mbledhje...

Shkrihet Akademia Albanologjike, qeveria: Nuk justifikojnë pagën (Shkeljet)

Qeveria Rama shkrin Akademinë e Studimeve Albanologjike. Në mbledhjen e sotme këshilli i ministrave vendosi që zyrtarisht të miratonte projektligjin që e shkrin Akademinë...

Artan Fuga i shkruan Ramës: Mos e shkri Akademinë e Studimeve Albanologjike

Debat vazhdon. Anëtari i Akademisë së Shkencave, Artan Fuga i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama ku i kërkon të mos e firmosë...

Shkencë nën “sqetullën” e politikës

Akademia e Studimeve Albanologjike kundërshtoi ashpër si të paligjshëm një projektvendim të qeverisë së kryeministrit Edi Rama, që synon të vendosë këtë institucion nën...

Do të shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike (Dokumenti)

Po ndodh ajo që pritej. Ministria e Arsimit ka bërë gati projektvendimin për të mbyllur Akademinë e Studimeve Albanologjike. Me ndryshimet e reja që...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al