-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Stil

Probleme para kompjuterit? Ja çfarë nevojitet

Duke u fokusuar në ekranin e kompjuterit, sytë gjithmonë reagojnë ndaj pikave të ndritshme dhe të errëta. Ndaj ata që punojnë në kompjuter kanë...

Ja cilat janë 7 fobitë themelore të qenve!

Ashtu si ne, qentë mund të kenë frikë nga gjëra të ndryshme. Këto fobi dhe përmasat e frikës ndryshojnë nga kafsha në kafshë. Një qen...

“Marrë nga dollapi i gjyshes!” 12 artikuj që mund t’i vishni këtë sezon

Miuccia Prada paraqiti një rikthim në njëfarë rigoroziteti për sezonin Vjeshtë-Dimër 2023/2024. Gjithmonë femërore, gjithmonë e emancipuar dhe intelektuale, por me një reminishencë të...

Çfarë la pas Princeshë Diana që mbeti në modë përgjithmonë?

Është fakt dhe të gjithë e dinë se Princeshë Diana është një ikonë e modës. Por ka disa detaje në veshjet e saj, që jo...

Ushqimet që duhet të konsumoni nëse keni nivel të ulët hemoglobine

Hemoglobina përmban hekur, i cili ndihmon në nxjerrjen e oksigjenit nga ajri dhe transportimin e tij në organet e tjera të trupit tonë. Nëse...

Këto ushqime ndikojnë keq në humorin tuaj!

Të hash mirë është e rëndësishme për shëndetin, por edhe për humorin tuaj. Depresioni karakterizohet nga një ndjenjë dërrmuese trishtimi, por mund të ndikojë...

Ju flihet shumë në mëngjes? Ja disa truke që të zgjoheni më herët

Disa njerëz bien në gjumë lehtësisht në mbrëmje dhe ka shumë të ngjarë të zgjohen në mëngjes po aq lehtë. Ja disa këshilla se si...

Bien në Tokë copëzat e para të asteroidit që rrezikon planetin

Disa copëza të mbledhura nga një asteroid që mund të përplaset me Tokën në të ardhmen kanë prekur mbrëmjen e së dielës Tokën. Mostrat u...

Keni njolla të bardha në thonj? Ja çfarë shenjash po u jep trupi

Keni vënë re se njolla të bardha shfaqen shpesh në thonjtë tuaj? Lajmi i mirë është se jo gjithmonë janë tregues i shëndetit të...

Keni konsumuar dy copa picë? Ja sa minuta vrap duket për t’i djegur totalisht ato kalori

Nëse keni konsumuar dy copa picë siç duket duhet të vraponi 33 minuta me ritëm të rregullt (rreth 8km/h) për t’i djegur ato kalori...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al