18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Stil

E dinit se qentë mund të nuhasin stresin e pronarëve të tyre

Qentë e përjetojnë botën e tyre përmes nuhatjes. Dhe aftësitë e tyre shumë të ndjeshme për zbulimin e aromave përdoren tashmë për të zbuluar drogat,...

“I vetmi në botë”, misteri i malit që “lind”

Në shpatet e malit Freita, një nga të ashtuquajturit malet “magjikë” të vendosur brenda Gjeoparkut Global të UNESCO-s në Arouca (Portugali), ndodhen Pedras Parideiras,...

Mos vallë nuk duhet të hamë kurrë ëmbëlsira?! Ja çfarë thotë studimi i fundit

Ushqimi ndikon mikrobiomën në zorrën e trashë - e kështu edhe shëndetin tonë. Eksperimentet me minj tregojnë, se sheqeri vret baktere të caktuara të...

10 shenja që tregojnë qartazi se nuk e do më partnerin

Të ndihesh i dashuruar është ndjesi magjike. Eshtë ajo ndjesia që përshkruhet në këngë, libra dhe filma, por nëse ndodh e kundërta? Ne s'dëgjojmë...

Mënyra se si mund ta trajnoni trurin tuaj për të mos ndjerë më xhelozi

Mendoni pse jeni në një lidhje. Është e rëndësishme të mos e shihni partnerin tuaj si një pronë, por si një individ autonom, lumturia e...

Cila është mosha e duhur për t`i dhënë fëmijës telefon?

Telefonat celularë smart janë bërë thuajse universalë tek fëmijët. Pothuajse 91% e fëmijëve 11 vjeç kanë një të tillë. Dilema më e madhe e kohëve...

Sezoni i rënies së flokëve, ushqimi më i mirë që iu jep shëndet

Sipas ekspertëve, një nga ushqimet më të mira që mbështet shëndetin e flokëve janë vezët, veçanërisht e verdha e tyre. Vezët përmbajnë lëndë ushqyese dhe...

Janë shpëtim për kockat, këto 4 fruta na ndihmojnë të luftojmë artritin

Artriti mund të jetë një gjendje e pakëndshme dhe e dhimbshme, me të cilën është e veshtirë të bashkëjetosh. Llojet e ndryshme të artritit mund...

Parfumet më të mira të vjeshtës 2022 janë frymëzuar nga gjethet

Parfumet më të mira të vjeshtës 2022 janë frymëzuar nga gjethet. Aromat e ngrohta që të kujtojnë atmosferën magjike të vjeshtës, gjethe shumëngjyrëshe në...

Sa para keni shpenzuar kot? Ja çfarë hilesh përdorin dyqanet për t’ju joshur

1. Mos beso kurrë sesi dukesh në dhomën e provës Ka gjasa që filtrat e pasqyrave të vendosura atje t'ju tregojnë ndryshe ç'jeni vërtetë. Ka...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al