-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Artet

A do të ketë së shpejti vaksinë kundër kancerit?

Falë teknologjisë mRNA, kompanitë bioteknologjike duan të sjellin në treg vaksinat kundër kancerit brenda pak vitesh. Sa realiste janë këto parashikime? Teknologjia mRNA ka revolucionarizuar...

Ndërron jetë skulptori i njohur

Artisti dhe skulptori i njohur shqiptar, Agim Rada ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 70-vjeçare. Rada vuante nga problemet me mushkëritë dhe prej...

Gjirokastra ‘kryeqytet’ i kulturës, nis sot Festivali Folklorik Kombëtar, Rama: Hyrja falas!

Gjirokastra kthehet sot në kryeqytetin e kulturës shqiptare për të zhvilluar për një javë Festivalin Folklorik Kombëtar. Rama ka ndarë një video nga skena...

Sulmet në shkolla, alarmohet Ministria serbe e Arsimit: Mbi 100 kërcënime për bomba

Informacione të reja po zbardhen çdo ditë e më shumë nga autoritet serbe pas sulmeve vdekjeprurëse nga të rinj në ambientet e shkollës dhe...

Ballkani i Hapur, Janjiç: Disa vende nuk duan treg konkurrent

Analisti serb, Dushan Janjiç duke folur për nismën “Ballkani i Hapur”, ka thënë se vendet e Perëndimit sado që e mbështesin paqen dhe bashkëpunimin...

51 piktura zhvendosen nga Kievi në muzeun e Madritit

Rreth 51 piktura ukrainase që u larguan fshehurazi nga Kievi në fillim të këtij muaji, vetëm disa orë përpara një sulmi masiv me raketa...

Shifër rekord, shitet koleksioni i artit i bashkëthemeluesit të Microsoft-it

Piktura dhe skulptura në pronësi të bashkëthemeluesit të ndjerë të Microsoft, Paul Allen, janë shitur për një rekord prej 1.5 miliardë dollarësh (1.3 miliardë...

Ndërron jetë piktori Sali Shijaku

Piktori i njohur shqiptar, Sali Shijaku ka ndërruar jetë ditën e sotme. Ai prej kohësh ka qenë i shtruar në spital, për shkak të gjendjes...

Ndërron jetë “Mikelanxheloja i Shkodrës”, gjurma që la në art do e kujtojë përjetë

"Mikelanxheloja i Shkodrës", Pjerin Sheldiaj ka ndërruar ditë ditën e sotme. Ai la pas një pasuri tejet të madhe për artin shqiptar dhe jo...

Dyfishohet numri i faqeve që përhapin mite për Rusinë dhe Ukrainën, ja cilat janë platformat që po përdoren më tepër

Numri i faqeve në internet që përhapin dezinformata për Rusinë dhe Ukrainën, është rritur më shumë sesa dyfish prej nisjes së pushtimit rus në...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al