-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Kryesore

Ndihmës Sekretarja amerikane: Kosova dhe Serbia duhet të marrin vendime të vështira

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Karen Donfried tha se SHBA dhe Bashkimi Evropian nuk po përpiqen të imponojnë...

“Gjyshe, kam vrarë një fëmijë nga Shqipëria”/ Telefonata që hutoi të moshuarën, i rrëmbyen 20 mijë euro!

Një tjetër e moshuar ra viktimë e mashtrimit në Patra, ku burri që e telefonoi në telefon pretendonte se ishte nipi i saj, i...

A do ketë sanksione nga BE për zyrtarë dhe ish-zyrtarë të korruptuar? Flet Hohmann!

Zërave se shumë shpejt Bashkimi Europian do ndjekë të njëjtën politikë si SHBA dhe Britania për non-gratat e sanksionet për zyrtarët e korruptuar, i...

NARA në SHBA u dërgoi letra ish-presidentëve, rishikoni dosjet për dokumente të klasifikuara

Arkivi Kombëtar i SHBA-së u ka dërguar një letër ish-presidentëve dhe zëvendës presidentëve duke u kërkuar atyre që të rishikojnë dosjet e tyre personale...

‘Pasqyrë besnike e dëshpërimit të opozitës’/ Rama reagon pas akuzave për lidhje me McGonigal!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për akuzat e ngritura nga opozita në lidhje me ish zyrtarin e FBI-së të arrestuar nga drejtësia amerikane,...

‘Nuk doja ta vrisja por të sqaroja sherrin’/ Rrëfehet shqiptari që ekzekutoi “Amerikanin”!

38-vjeçari shqiptar, Izbi Çaushi, i cili vrau mëngjesin e të premtes që lamë pas 47-vjeçarin grek të njohur si "Amerikani" në Kalamata ka deklaruar...

VIDEO/ Ishte nisur nga Shqipëria për në Stamboll, bllokohet kamioni me 122 kg droge në Turqi!

Një kamion me 122 kg drogë është bllokuar në Turqi, i cili ishte nisur nga Shqipëria për në Stamboll. Droga ishte fshehur në dyshemenë...

Ministri serb: Ankaraja do t’i theksojë Kosovës të respektojë të gjitha marrëveshjet

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç tha se presidenti i Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan në takimin e sotëm i ka premtuar...

VIDEO/ Trafikonte shqiptarët në Britani, arrestohet anëtari i një bande!

Autoritetet britanike kanë arrestuar një person, si pjesë e një bande kriminale që akuzohet për trafikim të qytetarëve shqiptarë. Mediat raportojnë se operacioni është...

Afera e inceneratorëve/ Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Hajduti ordiner i Tiranës shfajësohet si skuth!

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi i është përgjigjur deklaratave të Erion Veliajt të bëra ditën e sotme në lidhje me inceneratorin e...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al