-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Aktualitet

Hekurudha Tiranë-Durrës, ja çfarë përfitimesh ekonomike sjell

Teksa linja hekurudhore Tiranë-Durrës është në punë e sipër, tregohet se përfitimet ekonomike nga ky projekt do të jenë të mëdha. Sipas raportit të realizuar...

E rëndë në Shkodër! Ndërron jetë 23-vjeçarja, konsumoi fotoksinë

Një ngjarje e rënë ka ndodhur në Shkodër ku një 23-vjeçare ka humbur jetën pasi ka konsumuar fotoksinë. Ajo u dërgua fillimisht në spital për...

Asfiksohen punonjësit e kompanisë në Fier, policia reagon: 7 prej tyre…

Policia ka sjellë një reagim zyrtar në lidhje me incidentin që ka ndodhur në Fier ku disa punonjës janë asfiksuar nga rrjedhja e lëndëve...

Fier/ Rrjedhje kimike brenda kompanisë koreane, ja çfarë dyshohet

Pak minuta më parë disa ambulanca kanë shkuar pranë një kompanie koreane e cila operonte në sektorin e pajisjeve elektrike. Dyshohet se punëtorët të cilin...

Tre ambulanca rrethojnë fabrikën në Fier, dyshohet se janë asfiksuar punonjësit

Bëhet me dije se 3 ambulanca kanë mbërritur në një fabrikë të huaj në Fier. Në fabrikë prodhohen pjesë mjetesh. Nga të dhënat paraprake dyshohet se...

FOTOT+EMRAT/ Kapen brenda fermës së kanabisit, arrestohen 2 shqiptarët

Dy shqiptarë janë arrestuiar në Britani pasi janë kapur në një fermë kanabisi. Sipas autoriteteve britanike 2 të arrestuarit janë Damiano Behari, 25 vjeç dhe...

Flet babai i 4 vjeçares që vdiq: Isha i pari që e kuptova, po mblidhja kanaçe kur ndodhi

Haxhi Shala është babai i 4-vjeçares kosovare e cila dyshohet se ndërroi jetë nga dhuna e familjarëve të saj.Babai u shpreh se kur ngjarja...

Fondacioni Çamëria ‘Hasan Tahsini’ boton librin e ri të Shaban Muratit

Fondacioni Çamëria “Hasan Tahsini” mbrëmjen e së mërkurës promovoi librin e ri të diplomatit Shaban Murati me titull “KONTEKSTI RAJONAL I ALEANCES STRATEGJIKE SHOIPËRI-TURQI”....

Shkatërrohet rrjeti i trafikimit në Santorini, në pranga 4 shqiptarë

4 shqiptarë janë arrestuar në Santorini për trafikimin e lëndëve narkotike. Rrjeti kriminal ishte i strukturuar në mënyrë hierarkike me një infrastrukturë profesionale dhe kishte...

Lirohet nga detyra zëvendësministrja e arsimit, Albana Tole

Albana Tole e cila mbante postin e zëvendësministres së Arsimit dhe Sportit, është liruar nga detyra. V E N D I M PËR LIRIM NGA DETYRA Në mbështetje...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al