-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Udhetime

Mediat aziatike për Sarandën: Perla e fshehur

Shqipëria vijojnë të tërheqin vëmendjen e mediave dhe agjencive të ndryshme, edhe përtej Europës. “Tourist Secrets” me qendër në Singapor i ka kushtuar një artikull...

“The Times”: Lërini çmimet e lira, shihni peizazhet e Shqipërisë

Prestigjiozja "The Times" ka publikuar një artikull ku ka renditur 25 vende europiane që duhen vizituar qoftë në bregdet, qytet apo fshat që sipas saj...

Xhiro me mushka! Ishulli i qetësisë ku makinat janë të ndaluara

Hidra në shikim të parë nuk ndryshon nga fqinjët e saj. Ashtu si ishujt e tjerë në detin Egje, ka rrugë të bardha dhe...

Gati për t’u mahnitur? Ja në cilin vend ndodhet kështjella më e madhe e kryqëzatave

Kështjella madhështore e kalorësve kryqtarë u ndërtua në shekujt e 12-të dhe 13-të dhe ndodhet në Siri. Ajo është ndërtuar në majë të kodrës, në...

Media e njohur britanike i bën jehonë 5 plazheve më pak të njohura të Rivierës shqiptare

“Emerging Europe” është media e radhës ndërkombëtare që shkruan për Shqipërinë dhe bukuritë e saj natyrore që nuk duhen humbur. Kjo media i bën jehonë...

“La Repubblica” godet sërish: Plazhet e Shqipërisë, Maldivet e Europës

Për të dytën herë radhazi gazeta e njohur "La Repubblica" me artikujt e saj i fton italianët të përjetojnë mrekullinë e plazheve të Maldiveve...

5 vendet e ndaluara në botë që nuk mund t’i vizitoni për disa arsye…

Jo çdo vend në planet mund të vizitohet pavarësisht dëshirës dhe kuriozitetit të shumëkujt. Ekziston një listë prej 5 vendesh të cilat për arsye specifike...

“La Repubblica”: Pushuesit italianë ikin nga çmimet e çmendura të Italisë drejt plazheve shqiptare

“Në traget për në Shqipëri me turistë low cost”, është titulli i reportazhit të medias prestigjioze italiane "La Repubblica" dedikuar Shqipërisë, për të cilën...

Mediat e huaja: Ksamili, “Maldivet e Evropës” një vend i nënvlerësuar ballkanik

Vijojnë mediat e huaja që i bëjnë jehonë bukurive natyrore shqiptare dhe Shqipërisë si një destinacion turistik i pazbuluar. "Sado e çuditshme që të tingëllojë,...

Prestigjozia skoceze rendit 10 destinacionet më të mira në Shqipëri

Media skoceze ”The Herald” në vazhdën e disa mediave të huaja që së fundmi po i bëjnë jehonë bukurive të Shqipërisë, ka renditur 10...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al