-sidi education-spot_img
4.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Zgjedhjet 2023

Zgjedhjet në Rrogozhinë, dorëzohen kutitë e votimit, pritet nisja e numërimit

U dorëzuan në ambientet e KZAZ të gjitha kutitë, pas përfundimit të procesit të votimit për Bashkinë e Rrogozhinës. Tashmë pritet të nisë edhe numërimi...

Rrogozhina në zgjedhje, ja sa është pjesëmarrja e votuesve deri më tani

Qytetarët e  Bahkisë së Rrogozhinës po i drejtohen sot për herë të dytë brenda vitit kutive të votimit për të zgjedhur kryebashkiakun e ri. Rreth...

Mbyllet rinumërimi për Kuçovën! Bashkia i mbetet PS-së

Pasditen e sotme ka përfunduar rinumërimi i 18-të kutive për bashkinë e Kuçovës. Rezultati nuk ndryshon. Fituesi është Kreshnik Hajdari. Nga rezultati i 14 Majit...

Nxehen gjakrat për numërimin e votave! Maliqi: Ore rrugaç, hajdut!

Incident gjatë rinumërimit të votave për bashkinë e Kuçovës. Kandidati për bashkinë, Lefter Maliqi është përplasur verbalisht me përfaqësuesin e KQZ-së, sekretarin Ylli Merkaj. https://5pyetjet.al/2023/06/30/ore-qafir-mti-mos-provoko-momenti-kur-maliqi-kacafytet-per-votat-video/ Maliqi...

Zgjedhjet e 14 majit, nis rinumërimi i 18 kutive në Kuçovë, Maliqi: Të hapen edhe të tjerat

Kolegji Zgjedhor nis sot rinumërimin e 18 kutive të votimit në Kuçovë nga zgjedhjet e 14 majit. Bëhet fjalë për 18 kuti të votave...

Kolegji Zgjedhor vendos për rinumërimin e 18 kutive për Bashkinë e Kuçovës

Kolegji Zgjedhor ka marrë sot vendimin për rinumërimin e 18 kutive për Bashkinë e Kuçovës të zgjedhjeve të 14 majit. Në Bashkinë e Kuçovës rezultatet...

Maliqi shkon në KQZ: Më kanë vjedhur votat

Lefter Maliqi ka denoncuar edhe një herë procesin gjatë zgjedhjeve të 14 majit. Ai ka akuzuar KAS se po vepron me urdhër politik. Ai...

Meta porosit këshilltarët për betejën me Veliajn

E ndërsa Sali Berisha vijon betejën duke publikuar cdo ditë dokumente dhe pamje që sipas tij faktojnë manipulimin e zgjedhjeve të 14 Majit, aleati...

Ndodh në Tiranë! Ndërpritet seanca, anëtarët ikin me vrap: Erdhi policia…(VIDEO)

Një situatë e pazakontë ka ndodhur në mbledhjen e sotme të Komisionit të Ankimeve dhe Sanksioneve. Në momentin që po shqyrtohen ankimi i partive...

“Ka shenja me euro dhe shkarravina”! Hapen kutitë e bashkisë Belsh

Hapen kutitë e bashkisë Belsh për votat e kryetarit. Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve mori në dorë sot shqyrtimin e kërkesës së koalicionit të...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al