-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Bota

Ndihmës Sekretarja amerikane: Kosova dhe Serbia duhet të marrin vendime të vështira

Ndihmës Sekretarja amerikane e Shtetit për Çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Karen Donfried tha se SHBA dhe Bashkimi Evropian nuk po përpiqen të imponojnë...

NARA në SHBA u dërgoi letra ish-presidentëve, rishikoni dosjet për dokumente të klasifikuara

Arkivi Kombëtar i SHBA-së u ka dërguar një letër ish-presidentëve dhe zëvendës presidentëve duke u kërkuar atyre që të rishikojnë dosjet e tyre personale...

Ministri serb: Ankaraja do t’i theksojë Kosovës të respektojë të gjitha marrëveshjet

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç tha se presidenti i Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan në takimin e sotëm i ka premtuar...

Sulmet ruse në Ukrainë, të paktën 11 të vrarë gjatë ditës së sotme!

Zyrtarët ukrainas thanë se nga vala e re e sulmeve ajrore ruse në kryeqytetin ukrainas dhe qytete të tjera më 26 janar janë vrarë...

Dënohet me vdekje gruaja shtatzënë në Iran, dogji foton e liderit islamik

Autoritetet iraniane kanë dënuar me vdekje një grua shtatzënë pasi i vuri zjarrin një fotografie të themeluesit të Republikës Islamike të Iranit, Ruhollah Khomeini.Lajmi...

Pas “Cosa Nostra-s” radha e “Ndranghetas”/ Policia çmonton bandën dhe arreston 56 persona!

Policia italiane ka arrestuar 56 persona në të gjithë vendin për përfshirje në bandat e krimit “Ndrangheta”, duke sekuestruar 250 milionë euro. Ky operacion...

Kryeministri suedez pas tensioneve me Turqinë: Dera e NATO-s nuk është e mbyllur

Kryeministri suedez, Ulf Kristerson u shfaq sot optimist për anëtarësimin e vendit të tij në NATO pavarësisht mosmarrëveshjes së vazhdueshme me Turqinë."Ekziston një mundësi,...

Turqia e sheh “të pakuptimtë” rinisjen e dialogut me Suedinë dhe Finlandën

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu, tha se është “e pakuptimtë” të mbahet një takim trelateral me Suedinë dhe Finlandën, për të diskutuar...

Bullgaria tërheq ambasadorin e saj nga Shkupi

Bullgaria do të tërheqë ambasadorin e saj nga Shkupi, dhe do të ndërpresë të gjitha projektet e përbashkëta ndërshtetërore me Maqedoninë e Veriut.Kjo është...

UNESCO e shpall Odesën trashëgimi botërore në rrezik

Qendra historike e qytetit ukrainas të Odesas, është shpallur zonë e rrezikuar e Trashëgimisë Botërore nga Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Kulturë (UNECSO)Agjencia...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al