-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Caktohen vazot e Europianit, Shqipëria mund të “peshkojë” Serbinë ose Kosovën

Kryesoret

Ky fundviti pritet të sjellë zhvillime të mëdha për Kombëtaren shqiptare. Nga trajneri, i cili me siguri do të jetë një emër i ri dhe jo më Edy Reja, miqësorja me Italinë, te grupet e Europianit.

Më datë 9 tetor do të mësohen edhe grupet e eliminatorëve të Kampionatit Europian.

Ndërkohë janë plotësuar vazot pas ndeshjeve të fundit të Ligës së Kombeve.

Shqipëria, e cila ka përfunduar në vazon e tretë, mund të vendoset nga goglat me një grup me Serbinë, por edhe me Kosovën.

Sigurisht, jo me të dyja, pasi nuk lejohet që këto dy shtete të ndeshen së bashku.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit