-sidi education-spot_img
17.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Goditi moshatarët me dorezë dhe i bëri për spital, arrestohet 18-vjeçari

Kryesoret

Gjatë një konflikti të çastit një 18-vjeçar ka dëmtuar 2 të rinj në Lezhë. Menjëherë pas njoftimit se mbrëmjen e djeshme në spitalin e Lezhës kishin shkuar 2 persona të dëmtuar rëndë me sende të forta.

Komisariati i policisë së Lezhës ka nisur hetimet për identifikimin dhe arrestimin e autorit për rastin.

Në pranga u vendos Xhuljano Doda 18 vjeç banues në Ishull Lezhë pasi për një konflikt të çastit ka dëmtuar me send të fortë (dorezë metalike) 2 të rinjtë 16 dhe 18 vjeç.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Lezhë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.’, thuhet në njoftimin e policisë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit