-sidi education-spot_img
32.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Gjysmë kg kokainë me vete, kapet 25-vjeçari shqiptar në Zvicër

Kryesoret

Një 25-vjeçar shqiptar banues në Shqipëri dhe një zviceran 37-vjeçar me banim në zonën e Bellinzonës u arrestuan nga policia kantonale në kuadër të një hetimi të kryer në bashkëpunim me shërbimet antidrogë të policisë bashkiake të Bellinzonës.

Burri u ndalua në Giubiasco dhe dyshohet se ishte i përfshirë në një aktivitet të rëndësishëm shpërndarjeje droge për klientët vendas. Nga kontrollet e kryera personalisht dhe në banesën e 37-vjeçarit ku ai pritej, u zbuluan rreth 500 gram kokainë. Më pas, gjetjet e hetimit kanë çuar në arrestimin e gruas.

Krimet ndaj tyre janë shkelje e rëndë dhe shkelje e ligjit federal për narkotikët dhe shkelje e ligjit federal për të huajt dhe integrimin e tyre. Masat kufizuese të lirisë u konfirmuan nga gjyqtari i masave shtrënguese. Hetimet koordinohen nga prokurori publik Roberto Ruggeri.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit