-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Zjarr mbi Delvinë, banorët përpiqen të shuajnë flakët me kova uji

Kryesoret

Zjarri që ka nisur të martën në Kardhikaq, bashkia Finiq ka qenë aktiv dhe mbasditen e të mërkurës.

Situata është ende problematike dhe ndërhyrja e zjarrfikësve është gati e pamundur për shkak të terrenit.

Çdo përpjekje bëhet me mjete rrethanore.

Ndërsa, zjarrfikës të Delvinës, Sarandës, Finiqit dhe banorë të zonës me pompa uji në krahë përpiqen të shuajnë zjarrin. Nga zjarri janë djegur drurët pyjore.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit