-sidi education-spot_img
32.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Baza ushtarake

Hapja e bazës në Kuçovë dhe polemikat e Greqisë, reagon Ministria e Mbrojtjes

Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë tha të shtunën se ministri i Mbrojtjes Nikos Dendias refuzoi një ftesë për hapjen e një baze ajrore të...

Dalin pamjet, kjo është baza ajrore e NATO-s në Kuçovë

Punimet e bazës ajrore të NATO-s në Kuçovë janë drejt përfundimit, ndërkohë që inaugurimi pritet më 4 mars. Ndërsa për herë të parë për audiencën...

Nacionalistët bullgarë protestë kundër bazave të NATO-s

Policia bullgare u përlesh të enjten me mbështetësit e partisë ultra-nacionaliste "Vazrazhdane" (Rilindja) që protestuan kundër politikave të qeverisë pro-perëndimore, duke bërë thirrje për...

Jeta mes fushave të naftës në Kuçovë

I njohur si vendburim i naftës, vendi ku u shpua pusi i parë në Shqipëri në vitin 1918, Kuçova ka akoma dhe kësaj dite...

Rrëzohet helikopteri pranë bazës ushtarake amerikane, 4 të vdekur (VIDEO)

Rrëzohet një helikopter pranë bazës ushtarake amerikane në ishullin Hawai. Katër persona humbën jetën nga ky aksident ajror. Helikopteri u rrëzua të martën në mëngjes...

Latest news

/5pyetjet.al