-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Dyli

42565 POSTIME
0 KOMENTET

“Ka shumë të vdekur…”! Lot dhe zi, fjalët e para nga tragjedia me fëmijë e të rritur

“Ka shumë vdekje, shumë.” Këto janë fjalët e para të një zjarrfikësi që u largua për disa minuta nga zona e operacioneve të shpëtimit të...

SHBA: Qeveria dhe opozita të zbatojnë rekomandimet e ODIHR-it

Ambasada e SHBA-së në Tiranë i kërkon qeverisë dhe opozitës që të ulen në reformën zgjedhore dhe të zbatojnë rekomandimet e ODIHR-it për zgjedhjet,...

Kë do të vriste në Durrës? Gjykata kyç në burg mikun e “Rrumit të Shijakut”

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg Aldi Mustafën, i cili u arrestua tre ditë më parë pasi po lëvizte me armë pa leje...

Gjykata rrëzon prokurorinë: Enca nuk duhet të arrestohet!

Nuk ka arrestim të dytë. Gjykata e Apelit nuk pranoi kërkesën e prokurorisë për të arrestuar këngëtaren Enca Haxhia duke e lënë në hetim...

BE: Njerëzit që jetojnë në veri të Kosovës janë në rrezik

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Tomas Szunyog ishte në veri për të parë nga afër situatën. Ai deklaroi se njerëzit...

“Ke tre dardha brenda…”! Kush është “Dragoviçi” që çoi pakon në burg?

Një kërcënim i paprecedentë ka ndodhur brenda burgut të Bradasheshit në Elbasan, pasi Arben Spahiut, i arrestuar për arsenalin e Armëve të zbuluar tek...

Si përgatiteshin vrasjet? I penduari zbërthen kodet e “Sky” të grupit të Laert Haxhiut

Krahas deklarimeve për ngjarjet e bujshme kriminale të regjistruara vite më parë, i penduari i drejtësisë, Artan Tafani ka rrëfyer përpara hetuesve kodet identifikuese...

Lista me “VIP”-at që do të dëshmojnë për Gërdecin

Gjykata e Posaçme pranoi sot kërkesën e Prokurorisë së Posaçme për të thirrur 71 dëshmitarë për dosjen e Gërdecit. Në këtë dosje ish ministri...

Lista me 71 dëshmitarët! Gjenerali që u arratis, Luan Hoxha thirret për Gërdecin

Ditën e sotme gjykata e posaçme pranoi kërkesën e SPAK-ut për të thirrur 71 dëshmitarë në lidhje me dosjen Gërdeci që do të gjykohet...

Gjykata pranon kërkesën e SPAK-ut: Shkëlzen Berisha dëshmitar për Gërdecin!

Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka pranuar kërkesën e SPAK-ut që djali ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, ish-ministri i Drejtësisë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

/5pyetjet.al