-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

be

Marrëveshja Kosovë-Serbi, analistët për VOA: Suksesi varet nga angazhimi aktiv i BE

Marrëveshja e Ohrit mes Kosovës dhe Serbisë është vlerësuar si një arritje e rëndësishme nga Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara.Por fakti që ajo...

Regjistrimi i makinave me targa serbe, Vuçiç: Kurti nuk i respekton marrëveshjet

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka reaguar në lidhjen me njoftimin e autoriteteve të Kosovës ku thuhet se në mesnatë skadon afati për riregjistrimin...

Reforma e pensioneve, Macron: Jemi në dialog me sindikatat

Presidenti francez Emmanuel Macron ka deklaruar se është në dialog me sindikatat për reformën e pensioneve për rritjen e moshës për të dalë në...

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore

Marrëveshja e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për targat e makinave në nëntor të vitit të kaluar, nuk ka afate kohore apo afat skadimi,...

Spanja përshëndet marrëveshjen Kosovë-Serbi në Ohër

Spanja është një nga pesë vendet e Bashkimit Evropian, e cila nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës të shpallur më 2008.Në një përgjigje...

BE: Marrëveshje politike për krijimin e një “Organizate për Drogën” në Parlamentin Evropian

Komisioni Europian mirëpret marrëveshjen e sotme politike midis Parlamentit Evropian dhe Këshillit për një mandat të forcuar për të krijuar një Agjenci të re...

BE i jep fund shitjes së makinave me benzinë ​​dhe naftë nga viti 2035

Këshilli i Energjisë së BE-së ka miratuar përfundimisht që nga viti 2035 do të përdoren makina me motorë termikë.Ministrat e Energjisë së BE-së miratuan tekstin...

“Nuk është e shkruar askund”, Vuçiç për njohjen e Kosovës nga BE: Nuk janë larg

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është pyetur sërish për marrëveshjen me Kosovën për të cilën u dakodsuan në Ohër duke komentuar edhe pjesën që,...

Arrihet marrëveshja Gjermani-BE: Makinat me karburant edhe pas 2035

Bashkimi Evropian, Gjermania dhe Komisioni ranë dakord për përdorimin motorët me djegie të brendshme edhe pas vitit 2035.BE-ja donte t'i jepte fund shitjes së...

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Stano: Ditët në vijim nis zbatimi i planit europian

Zëvendëskryeministri, Besnik Bislimi para se të merrej vendimi për marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër paralajmëroi një ceremoni ku do të merrnin pjesë...

Latest news

/5pyetjet.al