-sidi education-spot_img
17.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

donald trump

Çfarë ndodh në Ukrainë nëse rikthehet Trump?

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, përsërit vazhdimisht se është në pozitë të mirë për të negociuar fundin e luftës në Ukrainë, duke thënë se ka...

Gjykatësi hedh poshtë kërkesën Donald Trump për të shtyrë një nga proceset e tij

Një gjykatës në Nju Jork hodhi poshtë të mërkurën kërkesën e ish-presidentit Donald Trump për të shtyrë datën e gjyqit caktuar ndaj tij, mbi...

Opozita serbe kundër projektit të dhëndrit të Trump në selinë që bombardoi NATO

Një grup opozitar në Serbi ka nisur mbledhjen e firmave për një peticion kundër një projekti ndërtimi që do të financohej nga kompania e...

Media franceze: Mrekullitë dhe dritëhijet e investimit të dhëndrit të Trump në Shqipëri

Media franceze “RFI” i ka dedikuar një artikull investimeve që dhëndri i ish-presidentit Donald Trump, Jared Kushner po planifikon të bëjë në Ballkan. Më...

Tabaku kundër projektit të dhëndrit të Trump në Sazan

Deputetja e PD-së është ndër zërat e vetëm që ka dalë kundër projektit të dhëndrit të Donald Trump në Sazan. Nga foltorja e Kuvendit,...

Trump: NATO pa SHBA-në nuk do ekzistonte, të tjerët të ‘luajnë drejtë’

Kandidati republikan për president në SHBA, Donald Trump disa ditë më parë dha deklaratën se nëse ai fiton zgjedhjet atëherë do të tërhiqet nga...

Plani kontrovers i investimit të dhëndrit të Trumpit në Serbi

Para se të kandidonte për president në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Donald Trumpi, planifikonte të ndërtonte hotel me pesë yje, një sallë konferencash...

Trump i prerë: Po fitova do dëboj Princ Harry-n nga Amerika!

Ish-presidenti dhe kantidati aktual i SHBA-ve, Donald Trump ka deklarua se nëse ai rizgjidhet në krye të shtetit ka për të dëbuar Princ Harryn. Ish-presidenti...

“Martesa politike”! Zef Preçi te 5Pyetjet.al: Pikëpyetjet e investimit në Sazan

Projekti i investimit të dhëndrit të Donald Trump në Sazan është kthyer në kryefjalë në ditët e fundit. Por çfarë fitojmë dhe çfarë humbasim...

Trumpi në Sazan, Dredha: S’i kam detajet e projektit

Kryebashkiaku i Vlorës, Ermal Dredha është pyetur nga mediat për projektin e dhëndrit të ish presidentit Donald Trump që do të realizojë një projekt...

Latest news

/5pyetjet.al