-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#edi rama

Rama-emigrantëve: Radha e Shqipërisë t’ju bëj krenarë për atdheun tuaj

“Shqipëria doli nga ‘kafazi’ i paragjykimeve”, kështu tha kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij nga Milano. Duke iu drejtuar shqiptarëve në Itali, kreu i...

Ndarja nga jeta e themeluesit të “Dua Punë”, Rama: Nuk e besoj dot, dje ishim në një tryezë

Nëpërmjet një postimit në rrjetet sociale, Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me ndarjen nga jeta në moshën 53-vjeçare të Dritan Mezitnit, një...

VOA: Dy padi kundër marrëveshjes Rama-Meloni

Në Shqipëri, Partia Demokratike e drejtuar nga zoti Lulzim Basha si dhe deputetë që janë pjesë e grupimeve të ish kryeministrit Sali Berisha dhe...

Kurti uron Pavarësinë nga Vlora: Sot jemi bashkë, nuk ka vend për politikë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, dha një deklaratë për mediat teksa ishte i pranishëm në Vlorë në kuadër të 111-vjetorit të Pavarësisë. Kurti foli për...

Protestuesit “djegin” Edi Ramën dhe McGonigal

Protesta e organizuar nga opozita ditën e sotme është shoqëruar me pankarta të ndryshme. Gjithashtu rinjtë demoktraë mesa duket kësaj radhe janë treguar më kreativ...

“S’po gjej dot hotelin”, Jim Belushi i kërkon ndihmë Ramës

https://youtu.be/KW7jGTjGxN4 Aktori i njohur shqiptar, Jim Belushi, mbrëmjen e të hënës ka vizituar qytetin Gjirokastrës. Ai prej ditësh ndodhet në Shqipëri për xhirimin e një dokumentar....

Rama: Izraeli do të fuqizojë mbrojtjen tonë kibernetike

Izraeli do të jetë partneri strategjik i Shqipërisë për mbrojtjen kibernetike. Lajmin e dha kryeministri Edi Rama i cili po zhvillon një vizitë në...

“Vëlla Edi”! Presidenti i Izraelit: Shqipëria, shtëpia jonë e dytë

Kryeministri Edi Rama është takuar me Presidentin e Izraelit, Isaac Herzog. ‘Vëlla Edi !’- përshëndet presidenti i Izraelit në momentin që pret kryeministrin e vendit...

Tritan Shehu: Ballkani i Hapur i Ramës po “varroset”

Bashkepunimi BE-Ballkani Perendimor fatmiresisht po “varros” Ballkanin e hapur. Eshte per tu pershendetur Samiti BE-Ballkani Perendimor, qe do te mbahet me 6 Dhjetor ne Tirane. Mbas...

Rama nga takimi me kryeministrin izraelit: Do bashkëpunojmë së bashku mbi sigurinë kibernetike

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto gjate takimit që ai kishte sot me homologun e tij në Izrael, Yair Lapi. Rama krahas fotove...

Latest news

/5pyetjet.al