-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#epiqendra

Turqia nuk gjen qetësi, tërmet 5.2 rihter në Kahramanmaras

Një tërmet 5.2 Rihter ka ndodhur në Turqinë Qendrore pak pas orës 22:30, sipas Institutit Euro-Mesdhetar.Epiqendra e tërmetit ndodhet 54 kilometra në jugperëndim të Kahramanmaras në...

Nuk gjen qetësi Turqia, tjetër lëkundje e fortë

Vijojnë pasgoditjet në Turqi pas tërmetit shkatërrues të mëngjesit të së hënës që la mijëra të vdekur dhe të humbur nën rrënoja.Vetëm pak minuta...

Tërmet i fortë në Bosnjë – Hercegovinë, ja epiqendra dhe sa ishte magnituda!

Një tërmet me magnitudë prej 4.4 shkallësh Rihter ka goditur jugun e Bosnje-Hercegovinës rreth orës 21:00.Siç raportohet epiqendra e tërmetit ishte 38 kilometra nga...

Një tjetër tërmet i fuqishëm shkund Greqinë, ja epiqendra dhe sa ishte magnituda!

Një tërmet me magnitudë 5.0  Rihter është regjistruar pak minuta më parë në Evia. Mediat greke bëjnë me dije se lëkundjet kanë qenë të...

MAGNITUDA/ Dy tërmete të fuqishme trondisin sërish Italinë, goditet zona e Riminit!

Italia prej dy ditësh duket se nuk po gjen qetësi nga tronditjet sizmike.Ditën e sotme kanë rënë dhe dy tërmete të tjerë sërish në...

Epiqendra/ Tërmeti 5 ballë ‘shkund’ Greqinë, banorët: Dëgjuam një zhurmë të çuditshme gjatë lëkundjes!

Një tërmet me magnitudë 5 ballë i shkallës Rihter ka ndodhur në orën 01:02 me epiqendër 26.1 km në juglindje të Amfisës me një...

Tërmeti ‘shkund’ Kretën, ja epiqendra dhe sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 5 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në zonën detare të Kretës. Lëkundjet u ndjenë në orën 07:04...

Latest news

/5pyetjet.al