-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#gjykata

Trafiku i armëve nga Shkodra në Tiranë, gjykata merr vendimin për autorët

Gjykata ka lënë në burg 4 të rinjtë e arrestuar për trafik armësh nga Shkodra drejt Tiranës ku më pas do t’i shisnin tek...

Sherri në familjen mbretërore/ Gjykata nxjerr Princin jashtë pallatit, Elia larg vajzës

Është zbardhur urdhri i plotë i gjykatës pas pajisjes me urdhër mbrojtjeje Princin Leka II Zogu dhe Elia Zaharian, të cilët paditën njëri-tjetrin për...

Trump i kërkon Gjykatës së Lartë të shqyrtojë pretendimin e tij për imunitet nga ndjekja penale

Ish-presidenti Donald Trump i kërkoi të hënën Gjykatës së Lartë të SHBA-së, të shqyrtojë pretendimin e tij të hedhur poshtë nga gjykatat më të...

Dërgimi i provave jashtë vendit vonon ngritjen e aktakuzës për Banjskën

Sulmi terrorist i Banjskës po vazhdon të hetohet në detaje nga Prokuroria Speciale. Materialet e shumta, por edhe dërgimi i disa provave jashtë vendit...

Gjykata amerikane vendos! Trump nuk ka më imunitet presidencial

Donald Trump nuk ka imunitet presidencial dhe mund të ndiqet penalisht me akuzat për komplot për të përmbysur zgjedhjet e vitit 2020, ka vendosur...

Miratohet marrëveshja Rama-Meloni, të rinjtë vendosin kurorë mortore para Gjykatës

Gjykata Kushtetuese ka dhënë miratimin për marrëveshjen “Rama – Meloni” për emigrantët. Pak javë më parë, grupi i deputetëve të Gazment Bardhit dhe Rithemelimit, por...

Gjykata rrëzon kërkesën e Belerit për zëvendësim mase

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi arrestin me burg për kryebashkiakun e Himarës Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgim që...

Ish-agjenti i FBI-së Charles McGoningal i varur nga seksi, ish e dashura: Kërkonte 5 herë në ditë

Në një intervistë për Daily Mail, Allison Guerriero, ish-partnerje e ish-agjentit të FBI-së, Charles McGoningal, ka rrëfyer disa histori për marrëdhënien e tyre dhe...

U akuzuan se përdhunuan 2 të mitura, gjykata liron 2 të rinjtë

Gjykata e Beratit ka liruar 2 të rinjtë Ardit Nanon 33 vjeç dhe Andon Shosharin 20 vjeç të cilët kanë ndryshuar masën e sigurisë...

Versioni para Gjykatës i dy të dyshuarve për vrasjen e rëndë të 18-vjeçarit në Podujevë

Dy të miturit të cilët dyshohen për vrasjen e 18-vjeçarit L.F., (rasti fillimisht ishte kualifikuar si “Vrasje në tentativë”), në seancën dëgjimore të mbajtur...

Latest news

/5pyetjet.al