-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#gol

Vjen goli i barazimit, ekuilibër në derbin e kryeqytetit

Teksa gjithçka po shkonte drejt një fitoreje të “Bardhebluve” të Tiranës, “Demat e Kuq” të Partizanit kanë arritur të barazojnë gjithçka në “Air Albania”,...

Një gabim i kushton shtrenjtë Ballkanit, mundet në “Air Albania”

Ballkani ka bërë një hap të gabuar duke dëmtuar rëndë shanset që ka për t’u kualifikuar në fazën tjetër në Ligën e Konferencës. Skuadra e...

VIDEO/ Muçi rikthehet te goli dhe i jep barazimit Legia-s

Legia-Warta Poznan u mbyll me barazimin 2-2, me skuadrat që ndajnë pikët në takimin e javës së 16-të të kampionatit polak. Në minutën e 63’...

VIDEO/ Seferi shënon në kohën shtesë, i dhuron ekipit të tij fitoren dhe një “shqiponjë”

Sulmuesi i kombëtares Taulant Seferi ka shënuar golin e fitores për skuadrën e tij Hatta-Bani Yas. Ndeshja ishte e vlefshme për javën e 8-të të...

Igli Tare: Shqipëri-Serbi kundërshtarët idealë

Igli Tare ish-lojtari i Kombëtares në një intervistë për Supersport ka dhënë mendimin e tij për sa i përket të rejave më të fundit. Ai...

“Reuters” jehonë kualifikimit të Shqipërisë: Mbetën të pamposhtur!

Agjencia e Lajmeve “Reuters” në një artikull të saj shkruan se “përpjekja e Shqipërisë për kualifikim filloi me një humbje 1-0 në Poloni në...

Asani: Do të shënoj supergola edhe në Europian, gëzuam të gjithë tifozët

Pas kualifikimit të Shqipërisë në Europian, për emisionin Kuqezi në SuperSport foli Jasir Asani. Sulmuesi theksoi se do të shënojë gola të bukur edhe në...

Moldavi-Shqipëri, barazojnë vendasit

Moldavia gjen portën dhe shënon në pjesën e dytë ndaj Shqipërisë duke barazuar. https://5pyetjet.al/2023/11/17/moldavi-shqiperi-vendasit-luajne-per-te-mos-humbur-asgje-largohet-cikalleshi/  

Moldavi-Shqipëri, vendasit luajnë “për të mos humbur asgjë”, largohet Cikalleshi

Shqipëria luan sot në Kishinau të Moldavisë ndeshjen e parafundit të grupit të saj kualifikues të Euro 2024. Një ndeshje që mund të jetë...

“Nis fluturimi drejt Berlinit”, Shqipëria mbyll pjesën e parë në avantazh

Shqipëria mbyllur pjesën e parë në avantazhin e një goli ndaj Moldavisë autor i të cilit ishte Sokol Cikalleshi falë një goditjeje nga pika...

Latest news

/5pyetjet.al