-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

KLSH

Akulloret kancerogjene/ Vjen reagimi i AKU-së pas denoncimit të KLSH-së

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka reaguar për rastin e akulloreve me përbërës të rrezikshëm kancerogjen, që u risollën në vëmendje një ditë më parë...

LIVE-Debat te koncesionet, PS rrëzon PD-në: Ekonomi nuk largohet

Rrëzohet kërkesa e demokratëve që Milva Ekonomi të mos jetë pjesë e mbledhjes së komisionit hetimor për koncesionet në shëndetësi për shkak se sipas...

KLSH: Agjencia e Prokurimeve nuk zhvilloi asnjë hetim për PPP në dy vjet

KLSH thekson se Agjencia e Prokurimit Publik (APP) në dy vjet nuk ka bërë asnjë hetim administrativ për kontratat konceisonare. Gjithashtu, Sektori i Verifikimit...

PD: Drejtori i Kujdesit Shëndetësor mori tendera nga bashkia e Elbasanit

Zëdhënësja për anti-korrupsionin në PD, Genta Vangjeli denoncoi sot përfitimin kriminal të tenderave në bashkinë e Elbasanit. "Më 26 Shkurt 2024, Bashkia Elbasan shpalli njoftimin...

Detyrimi për ish të përndjekurit shlyhet pas 30 vitesh

Ish të përndjekurit, që sipas legjislacionit vendas kanë përfituar dëmshpërblim, do të duhet të presin të paktën 3 dekada për të marrë plotësisht atë...

Raporti: KESH bëri “rrush e kumbulla” 5.8 milionë euro shpenzime koti

Një auditim i fundit i Kontrollit të Lartë të Shtetit (KLSH) në Korporatën Elektroenergjetike Shqiptare (KESH) ka dalë në përfundimin se janë mbi 609...

Rama merr 75 mln euro nga pensionet dhe i kalon tek investimet

Qeveria miratoi gjatë javës ndryshimet e para në buxhet duke shtuar planin e të ardhurave të përgjithshme me 10,6 miliardë lekë, të cilat do...

Shpenzimet për hemodializën janë rritur 43%, pacientët rrezikojnë jetën

Qeveria shqiptare shpenzon mesatarisht 21 milionë euro (2.3 miliardë lekë) në vit për shërbimin e dializës gati sa 5% e buxhetit të FDSKSH (Fondi...

Borxhet e arbitrazhit po “mbysin” qeverinë (Dokumenti)

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka ngritur alarmin për faturat që qeveria nuk ka paguar nga vendimet e Gjykatës Europiane të të Drejtave të...

Dokumenti/ Raporti nxjerr një “thes” me mangësi: Kush po e ndot ajrin në Tiranë

Ajri i ndotur vazhdon që të jetë një kërcënim serioz për jetën e qytetarëve. Po cili është burimi kryesor i kësaj ndotje dhe çfarë...

Latest news

/5pyetjet.al