-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

korrupsion

Basha: Korrupsioni nuk luftohet me rezoluta në fund të mandatit

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me rezolutën anti-korrupsion të Partisë Socialiste. Basha thekson se korrupsioni nuk luftohet me rezoluta në fund...

PD: ARRSH strofull korrupsioni, punonjësit mos firmosin

Zëdhënësja e antikorrupsionit nga grupi i Berishës, Genta Vangjeli denoncon se ARRSH është një strofull korrupsioni dhe vijon me avazin e vjetër, “të grabisë...

Arrestohet për korrupsion gjyqtari suprem

Këshilli Gjyqësor i Maqedonisë së Veriut ka vendosur t’ia heqë imunitetin një gjykatësi të Gjykatës Supreme, i cili u arrestua të hënën mbrëma nën...

Emrat dhe detaje/ 4 të arrestuarit për korrupsion në këmbim të votave

Hetimet në Kadastër në Tiranë. Korrupsion përmes legalizimeve në këmbim të votave. Zbardhen detaje të reja nga operacioni i SPAK-ut për arrestimin për korrupsion në...

Kryeministri spanjoll pezulloi veten pas akuzave ndaj të shoqes, Rama i del në krah

Kryeministri spanjoll Sanchez Castejon ka pezulluar veten nga detyra pas akuzave për korrupsion në të cilat ndodhet e shoqja e tij, dhe në ditën...

Putin arreston zv/ ministrin e Mbrojtjes për korrupsion

Një zëvendësministër rus i mbrojtjes është arrestuar nën dyshimin për marrje ryshfeti, ka thënë agjencia më e lartë e zbatimit të ligjit në vend,...

Analiza e REL: Pse BE-ja s’i sanksionon politikanët e korruptuar?

Komisioni Evropian (KE) kishte propozuar para rreth një viti se Bashkimi Evropian (BE) duhet të vendosë sanksione ndaj njerëzve dhe entiteteve të shpallur fajtorë...

Salianji: Ne protestojmë kundër të korruptuarve, policia turret t’i mbrojë

Pjesmarrës në një takim me demokratët në Roskovec, deputeti Ervin Salianji foli për protestat e opozitës. Ai u shpreh se ato janë kundër korrupsionit qeveritar...

‘Diti të bën me pronë’/ Skema e zhvatjes së 448 mijë m2 tokë shtetërore në Durrës

Në vitin 2018, një ish-punëtor ferme i quajtur Lirim Xhameta u kontaktua nga një person me emrin Diti, i cili i premtoi se do t'ia bënte...

‘Krimi me rrënjë globale’/ SPAK: Korrupsion i sofistikuar dhe pastrim parash me PPP-të

Hetimi i zyrtarëve të lartë i ka dhënë SPAK një perspektivë të privilegjuar mbi korrupsionin dhe mënyrat e përdorura për të tjetërsuar paranë publike...

Latest news

/5pyetjet.al